Kadıköy’de ortalama ev kiraları 2024

Kadıköy’de ev kiraları artmaya devam ediyor. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde ortalama ev kiralarının ne kadar olduğu belli oldu. Ev sahipleri ve ev arayan kiracılar Kadıköy’deki ortalama ev kiralarını merak ediyor. Sizin için Kadıköy’de ev kiraları piyasasının son durumunu araştırdık.

Kadıköy’ün farklı mahallelerinde farklı kira tarifeleri uygulanıyor. Biz burada Kadıköy’de bulunabilecek standart bir 2+1 daire için en düşük, en yüksek ve ortalama kira bilgisini paylaşacağız.

Kadıköy’ün 21 mahallesinde ev kiraları ile ilgili bilgiler söz konusu olduğunda ev kira ücretlerindeki artışın enflasyon ve TL’deki değer kaybından kaynaklandığı belirtiliyor.

Kadıköy’de ortalama ev kirası

Kadıköy ilçesinde 100 metrekare büyüklüğünde, 2+1 odalı standart bir dairenin ortalama kira değeri 16.500 TL olarak ortaya çıkıyor.

Diğer yandan, Kadıköy’de en düşük kira 12.500 TL olurken, en yüksek kira ise 20.500 TL oldu. Bu fiyatlar, 100 metrekare standart bir daire içindir. Lüks sitelerde, Arapların satın aldığı türden rezidanslarda ise fiyatlar 40 bin TL’ye kadar çıkmaktadır.

Piyasaya göre kira ücreti algıları:

  • 8 bin TL altı: bedava
  • 8-9 bin TL arası: ucuz
  • 10-11 bin TL arası: idare eder
  • 11-13 bin TL arası: ortalama fiyatlar
  • 13 bin TL üstü: pahalı

Eski kiracılar için ise durum biraz farklı. Onlar için kiralar daha düşük seyrediyor. Eski kiracıların 8 bin TL’nin altında kirada oturma ihtimalleri mevcut. Hem yasal haklar hem de ev sahipleri ile aralarındaki hukuk ile daha düşük ücretlerle oturabilirler.