iPad klavyesi çalışmıyor, nasıl düzeltilir?

iPad klavyesi çalışmıyor sorununu çözmek için tüm yöntemleri ve süreçleri açıklıyoruz.

iPad’in sanal klavyesi gerçek bir mucizedir. Bu son on yıl boyunca Apple, bölünmüş klavye, kayan klavye, klavye dokunma hareketleri veya araç çubuğunun tüm özellikleri gibi ilginç işlevler dahil olmak üzere onu yavaş yavaş değiştiriyor ve geliştiriyor.

Ancak bazı işletim sistemi yazılım güncellemelerindeki bazı hatalar, iPad sanal klavyesinin görünmemesine neden olabilir. Hatta bazen iPad’in yönünü değiştirdiğinizde askıda kalabilir ve gizlenemez veya döndürülemez. Neyse ki çözümü kolay olan küçük sorunlardır. iPad klavyesinin yeniden görünmesini sağlamak için tüm yöntemleri aşağıda listeledik.

iPad klavyem görünmüyor, ne yapmalıyım?

iPad klavyeniz ekranda görünmüyorsa bunun nedeni bir hata, belirli uygulamalarla uyumsuzluk sorunları veya başka bir sistem arızası olabilir. Bu yöntemler sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Uygulamayı yeniden başlatın

iPad’inizde bir uygulama mı kullanıyorsunuz ve bir metin alanına bastığınızda klavye görünmüyor mu? Bu durumlarda en hızlı ve en verimli çözüm, uygulamayı yeniden başlatmaktır. Kapatın, yeniden açın ve klavyenin iPad ekranında görünüp görünmediğine bakın.

iPad’i yeniden başlatın

Önceki çözüm işe yaramazsa, iPad’i yeniden başlatmak en iyisidir. Şüphesiz çoğu sorunu çözen alternatiftir. Çalışan tüm işlemler ve sistem kaynakları boşaltılacaktır, bu nedenle yeniden başlattığınızda her şey yeni kadar iyi olmalıdır. Yeniden başlatmak için, iPad’i kapatma istemi görünene kadar kilit düğmesini ve bir ses düğmesini basılı tutun.

Harici klavyeyi kaldırın

iPad klavyenizin ekranda görünmemesinin nedenlerinden biri, sistemin Magic Keyboard gibi bir fiziksel klavyenin kurulu ve kullanımda olduğunu algılaması olabilir. Bu durumlarda, klavye yapılandırmasını silmek en iyisidir.

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Bluetooth bölümüne erişin.
 3. Harici klavyede (i) düğmesine basın.
 4. Son olarak “Cihazı unut” seçeneğine tıklayın.

Fiziksel klavye ile sanal klavye arasında geçiş yapın

Belki de iPad’inizin harici klavyesini farkında olmadan bağlamışsınızdır ve bu nedenle sanal klavye ekranda görünmüyor. Durum buysa, biri ile diğeri arasında geçiş yapmanın bir yolu olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

 1. Bir e-posta yazarken veya bir belgeyi düzenlerken kayan çubuktaki klavye düğmesine tıklayın.
 2. Ardından kayan menüden “Klavyeyi göster” seçeneğine tıklayın.

iPadOS yazılımını güncelleyin

Bazı hatalar, iPad’de mevcut en son yazılım sürümünün yüklü olmamasından kaynaklanan bir uyumsuzluktan kaynaklanır. Klavye görünmüyorsa nedeni bu olabilir.

 1. iPad’inizde Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel bölümüne gidin.
 3. Yazılım güncelleme bölümüne erişin.
 4. iPadOS yazılımının yeni bir sürümü olup olmadığını kontrol edin.

Klavye sözlüğünü sıfırlayın

Son olarak, klavyenin iPad ekranında görünmemesi sorununa olası çözümlerden bir diğeri sözlüğü sıfırlamaktır, içeriğinin yüklenmesi sözlüğün iyi çalışmamasına neden olabilir.

 1. iPadOS’ta Ayarlar’ı açın.
 2. Genel bölümüne girin.
 3. Aktar veya iPad’i sıfırla’ya tıklayın (aşağıda).
 4. Ardından Sıfırla’ya tıklayın.
 5. Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçeneğini seçin ve iPad’inizi yeniden başlatın.

Bunlar, yalnızca iPad klavyesinin görünmemesini değil, bununla ilgili diğer sorunları veya hataları düzeltmek için mevcut tüm yöntemlerdir. Size yardımcı olmalarını içtenlikle diliyoruz!