İstanbul internet haber siteleri

İstanbul’da en çok okunan internet haber siteleri hangileridir? İstanbul ile ilgili yayın yapan çok sayıda internet haber sitesi bulunmaktadır. Ancak bunların çoğu yeterince güncel değildir ve bir kısmı ise belediyeler tarafından desteklendiği için yeterince objektif değildir. Peki İstanbul’da özgür ve bağımsız habercilik yapan internet haber siteleri hangileridir?

İstanbul’da bazı haber siteleri gerçek anlamda bağımsız habercilik yapmaktadır. İstanbul’un en iyi haber sitelerinin hangileri olduğunu merak ediyorsanız, size her gün takip edebileceğiniz en iyi yerel haber sitelerinin yer aldığı bu listeyi hazırladık. Yüzlerce İstanbul hakkında haber sitesi var. Bu haber siteleri arasındaki en iyi İstanbul haber siteleri, ziyaretçi trafiği, sosyal medya takipçileri ve tazeliğe göre sıralandı.

Ne yazık ki arama motoruna “İstanbul haberleri” yazınca başta ulusal haber sitelerinin İstanbul haber kategorileri geliyor. Arama motoru daha özgün içeriklere sahip odaklanmış sitelere yer vermek yerine sürekli olarak TRT Haber, Sözcü, Son Dakika, Haberler, Sabah, Hürriyet gibi siteleri destekleyerek ajanslardan otomatik haber ekleyen sitelere öncelik veriyor. Biz burada gerçekten sadece İstanbul odaklı haber yapan güzel sitelere yer veriyoruz.

NTV İstanbul Haberleri

Popüler bir haber sitesi olan NTV’nin İstanbul Haberleri kategorisidir. NTV’nin klasik haber sunumu etrafında şekillenen bir haber bülteni altında İstanbul metropol şehir haberleri sunulur. Ne yazık ki NTV’nin sitesi çok fazla reklam içeren bir sitedir ve okuması zordur.

İBB’nin belediye haberleri

İBB’nin kendi hizmetleri hakkında haberler yayınladığı bir belediye haber sitesi vardır. İBB’nin kendi sitesinde yer alan haber yayınlarında İstanbul ile ilgili belediye hizmetlerinden dolayı ortaya çıkan önemli gelişmelere yer verilir.

Onedio İstanbul

Sosyal içerik platformu Onedio’nun İstanbul kategorisi ilgi çekici haberlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’dan bazı güzel ve eğlenceli haberleri okuyabilirsiniz.

İBB Haber

İstanbul’dan haberler veren bir diğer site de İBB Haber. İlginç bir site olarak dikkat çekiyor. Sosyal medyada aktif sitelerden biridir. Aynı zamanda bir websitesine sahiptir. İstanbul Haberleri yayınlar. Bu sitenin adı İBB olsa da İBB ile resmi bir bağı yoktur. Site açıklamasında “İstanbul Bütün Bölgeler Haber Ajansı özel bir kuruluştur” ibaresi yer alır.