Apple telefon bilgisayar bağlantı programı

Apple telefonu bilgisayar ile bağlantı yapmak için kullanılan programlar, Finder, iTunes, Apple Aygıtları ve iCloud uygulamalarıdır. Bu makalede tüm bu programlara kısa ve detaylı bir şekilde göz atacağız.

Apple’ın iPhone cihazlarını Windows işletim sistemli bilgisayarlara bağlamak için kullanılan ilk program iTunes’tır. Bu yıl Apple, iTunes’ın yerini alması için Apple Aygıtları programını çıkardı.

Apple Mac’lerde ise Finder isimli program ile iPhone’lar Mac ve MacBook’lara bağlanıyor. Finder, Mac’lerde halihazırda yerel bir dosya görüntüleyici konumunda. Bu nedenle başka bir indirme yapmanıza gerek yoktur.

Windows PC’lerde ise indirebileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Bunlar Windows’un Microsoft Store uygulamasında sıralanmıştır.

apple uygulamaları windows

Bu uygulamaları Windows PC’nize yükleyerek Apple deneyiminizi en üst noktaya çıkarabilirsiniz. Bu uygulamaların ne işe yaradığını kısa ve detaylı olarak aşağıda bulabilirsiniz:

iTunes: iPhone’ununuzu Wi-Fi üzerinden veya kablo ile PC’nize bağlayabilirsiniz. Bu sayede dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz, fotoğraflarını eş zamanlayabilirsiniz, iPhone’nunuzu güncelleyebilirsiniz.

Apple Aygıtları: iTunes’ın yerini alan bu program ile iTunes’ta yaptığınız cihaz yedekleme, işletim sistemi güncelleme ve dosyaları eş zamanlama işlemlerini yapabilirsiniz.

iCloud: iPhone’unuzun iCloud depolama alanlarını PC’den kontrol etmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Böylece Dosyalar uygulamasının içinde görülen iCloud dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada yer alan bir eklenti sayesinde Fotoğraflar uygulamasında cihazınızdaki fotoğrafları görebilirsiniz.

Apple Müzik: Bu uygulama ile iTunes’ın sahip olduğu müzik dinleme olanağını kullanabilirsiniz.

Apple TV: Bu uygulama ile iTunes’taki TV ve dizi izleme kısımlarından faydalanabilirsiniz.