Tuzla’da ortalama ev kiraları 2024

Ev kiraları Tuzla’da son yıllarda görülmemiş bir şekilde yükseldi ve artış eğilimi devam ediyor gibi görünüyor. Tuzla’da ortalama ev kirası, en yüksek noktaya ulaştı. Tuzla’da ortalama ev kiralarını araştırdık ve merak edenler için makul ev kirasının ne olduğunu öğrenmeye çalıştık. Tuzla’daki kiralar hakkında güncel bilgileri derledik.

Tuzla’da ev kiralamak söz konusu olduğunda, bina durumu ve konumun kira fiyatında etkili olduğunu gördük. Bunlar, ev sahiplerinin kira beklentisini arttıran özellikler arasında yer alır. Ancak ev sahipleri son zamanlarda enflasyon ve faiz artışını bahane ederek ev kiralarına zam istemeye başladı.

Tuzla’da ortalama ev kirası

Tuzla’da metrekare bazında ortalama kira ücreti 1 metrekare için 145 TL oldu. Böylece Tuzla’da 100 metrekare büyüklüğünde standart bir dairenin ortalama kira değeri 14.500 TL‘ye çıktı.

Öte yandan, Tuzla’da en düşük kira 11.750 TL olurken, en yüksek kira ise 18.000 TL oldu. Bu fiyatlar, 100 metrekare standart bir daire içindir. Lüks sitelerde, Arapların satın aldığı türden rezidanslarda ise fiyatlar 50 bin TL’ye kadar çıkmaktadır.

Piyasaya göre kira ücreti algıları:

  • 9 bin TL altı: bedava
  • 9-12 bin TL arası: ucuz
  • 12-14 bin TL arası: idare eder
  • 14-16 bin TL arası: ortalama fiyatlar
  • 16 bin TL üstü: pahalı