AirPods şarjı nasıl bakılır?

AirPods şarjının ne kadar kaldığını öğrenmek konusunda, başvurabileceğimiz oldukça kolay metotlar bulunuyor. AirPods pil durumlarını kontrol etmeyi bile unutmamız gerekiyor. Müzik keyfinin ortasında AirPods’un kapanmasını kimse istemez. iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch’umuzdan ve hatta Siri aracılığıyla AirPods’un şarjına bakabiliriz. Nasıl yapacağımıza bakalım.

AirPods’unuzun pil düzeyini iPhone veya iPad’inizde görüntüleme

iPhone veya iPad, kulaklıklarımızın pil seviyesini kontrol etmenin en basit olduğu yerdir. Bilgilerin ekranda görünmesi için şarj kutusunu açmanız yeterlidir. Alternatif olarak, hem widget’lar bölümüne hem de ana ekrana yerleştirebileceğimiz Pil widget’ını kullanabiliriz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken, ana ekrandaki herhangi bir simgeyi simgeler sallanana kadar basılı tutmak ve ardından eklemek için sol üstteki “+” düğmesine dokunmaktır.

AirPods’unuz iPhone veya iPad’inize bağlıysa şarj düzeyi Denetim Merkezi’nde de görüntülenir. Ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak ve ardından oynatma kontrollerinin yanındaki fan şeklindeki düğmeye dokunarak erişebilirsiniz.

AirPods’unuzun pil düzeyini Mac’inizde görüntüleme

Mac’te AirPods pil seviyesini çok kolay görebiliyoruz, gerekli olan tek şey kulaklıkların bilgisayara bağlı olması veya kutusunu Mac’in yanında açık tutmamız. Ardından, pil seviyesine erişmek için menü çubuğundaki Kontrol Merkezi’ne gidiyoruz.

AirPods’un pilini adının altında görmek için ses kaydırıcısının sağ tarafındaki fan şeklindeki düğmeye dokunarak bulacaksınız.

AirPods’unuzun pil düzeyini Apple Watch’unuzda görme

Bu kısa turu Apple Watch’tan bahsederek sonlandırıyoruz. Burada AirPods’un saate bağlı olması önemlidir, çünkü şarj kutusunu açmak pilinin bilgilerini görmek için yeterli değildir. Bunları, fan şekli ve birkaç halkası olan AirPlay düğmesini kullanarak Kontrol Merkezi’nden bağlayacağımızı unutmayın.

Ardından, aynı Kontrol Merkezi’nden, Apple Watch’a ek olarak kulaklığımızdakine bakmak için pil şeklindeki düğmeye dokunuyoruz. Şarj kutusunun kapağını açarsak kasanın şarjını da göreceğiz.

Ve işte bu millet. iPhone’unuz, iPad’iniz, Mac’iniz veya Apple Watch’unuz ile AirPods’unuzun pil seviyesini öğrenebilirsiniz. Bu arada, Siri’ye de sorabileceğimiz bir bilgi.