Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Kartal’daki yeni spor salonunun temeli atıldı

Kadın voleybolunun şampiyon kulüplerinden Eczacıbaşı Spor Kulübü, Kartal’a taşınıyor. Eczacıbaşı’nın Kartal’daki arsasında inşa edilecek Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün yeni mabedi için temel atma töreni düzenlendi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre; Eczacıbaşı Topluluğu’nun Kartal’daki arazisi üzerinde inşa edilecek olan yeni salon 4 bin seyirci kapasitesine sahip olacak. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, Eczacıbaşı’nın yeni spor salonu için Kartal’da temel atma töreni düzenlendi. Salon ile ilgili açıklanan proje göresine göre salon tamamlandığında aşağıdaki gibi olacak:

eczacibasi kartal spor salonu

Uluslararası standartlara sahip olacak yeni salonda üç antrenman sahası ve ikişer kişilik 10 odalı altyapı konaklama alanının yanı sıra idari ve sosyal alanlar, fizyoterapi ve fitness bölümleri, kafeterya, yemek salonları ve sporcu dinlenme bölümlerinin yer alacağı belirtildi.

Voleybol Kadınlar Ligi’nde 16 şampiyonluğu bulunan kulüp halihazırda maçlarını Kağıthane’deki Eczacıbaşı Spor Salonu’nda oynuyor. Salon 1950’lerde yapıldı ve şu anki haliyle modernliğini yitirmiş durumda.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Kartal Spor Salonu

Toplam inşaat alanının yaklaşık 25 bin metrekare olan projenin, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik ilkelerine uygun olarak inşa edileceği, enerji verimliliğinin ön planda tutulacağı ve çevreye duyarlı malzemelerin kullanılacağı ifade edildi.

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 60 yıla yaklaşan mirasını gelecek nesillere taşıyacak bir sosyal yatırımın temelini attıklarını belirten Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, “Modern ve en ileri teknoloji ile donatılacak yeni salonumuzda, sporcularımız en iyi eğitim ve antrenman imkanlarına sahip olacaklar. Konforlu oturma alanları ve maçları en iyi açıdan izleme imkanı sunacak yapısıyla voleybol izleyicileri için de farklı bir deneyim sunacak olan yeni tesisimizin, genç sporcularımızın gelişimi için yeni fırsatlar sunacağına inanıyorum” diye konuştu.