Akıllı bisiklet projesine rağbet artıyor

Kartal-Kadıköy arasında pilot olarak faaliyete geçirilen bisiklet kiralama sistemine halkın ilgisi her geçen gün artıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSPARK çalışmasıyla hayata geçirilen Akıllı Bisiklet projesi halk tarafından benimsenmiş durumda. Bir saatlik kiralama bedeli 2 TL olan bisikletler Kartal-Kadıköy güzergahı üzerindeki İSPARK otopark alanlarından kredi kartı ile kiralanabiliyor.

2 Şekilde Kiralama Yapılabiliyor

Bisikletlerden yararlanmak için ayrıca Abonelik Sistemine dahil olmak. Güzergahta yer alan İSPARK merkezlerinden sözleşme imzalayarak abone olabilirsiniz. Abonelik kartı da bir nevi kredi kartı gibi oluyor ve içine belli miktar para yükletiyorsunuz. Bu kartla bisikletleri temin ediyorsunuz. Ayrıca abone olmadan yapılan kredi kartı ile saatlik kiralamada, ilk bedel olarak 50 TL provizyon ücreti alınıyor ve her kiralamada saatlik 2 TL ücret bu miktardan kesiliyor.

13 Günde 500 İstanbul’luya Ulaştı

Bisikletler İSPARK yetkilileri tarafından GPS üzerinden takip ediliyor. Böylece bisiklet noktalarında bisiklet azalında ring aracıyle yeni bisikletler temin ediliyor. İSPARK yetkililerinin konu ile ilgili söylediklerine göre 13 günde 500 İstanbul’luya ulaşan Akıllı Bisiklet projesinde 1500 bisiklet toplam 2 bin 100 saat yol yaptı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar