Kartal Orhantepe Mahallesi kentsel dönüşüm

Kartal’ın Orhantepe Mahallesi’nde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Depreme dayanıksız, ekonomik ömrünü tamamlamış binaların yeniden yapılması için uygulandığı belirtilen kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bölgede birçok binada yenileme çalışması yapılıyor.

Kartal Belediyesi’nin uyguladığı “Deprem ve Yerinde Dönüşüm Projesi” çerçevesinde Kartal’ın en eski bölgesi olan Orhantepe’de eski ve dayanıksız binaların yenilenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Orhantepe kentsel dönüşüm ofisi

Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen Orhantepe bölgesi kentsel dönüşüm ofisi de çalışmalarını sürdürüyor. Kartal Belediyesi’nin kentsel dönüşüm ofisi ile beraber bölgedeki vatandaşların depreme dayanıksız evlerinin dönüştürülmesi için danışmanlık hizmeti veriliyor. “Orhantepe Mahallesi ve Çevresi Teknik Danışmanlık Ofisi”, Orhantepe, Keban Sokak adresinde hizmet veriyor.

[webp align=”0″ credit=””]118994[/webp]

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da Orhantepe’de bir ofis açıldı. Açılan kentsel dönüşüm ofisi, Orhantepe Mahallesinde 6306 sayılı Kanun kapsamında, TOKİ ve İl Müdürlüğü koordinasyonunda devam eden dönüşüm projesine ilişkin Orhantepe Mahallesinde İl Müdürlüğü tarafından kentsel dönüşüm ofisi açılmış ve bu kapsamda üretilen projeye ilişkin hak sahiplerine bilgilendirme yapıldı.

[webp align=”0″ credit=””]118995[/webp]