Pendik Çınardere Mahallesi Keltepe imar planları onaylandı

İstanbul Pendik’te Çınardere Mahallesi Keltepe 1/5000’lik ve Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş Mahalleleri için hazırlanan 1/1000’lik İmar Planları, önceki gün yapılan oturumda İBB Meclisi’nde kabul edildi.

Pendik Çınardere imar durumu

İmar planı kapsamında Çınardere Mahallesi’nde 200 dönümlük alana sahip Keltepe için 1/5000 Ölçekli İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edildi. Yıllardır devam eden sorun çözülürken, Pendik Belediyesi, 1/1000 Ölçekli İmar Planı çalışmalarına da başladı.

Diğer yandan, Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş Mahallelerine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli İmar Planları da Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında kabul edildi. İmar planı paftalarının imzalanması ve planın ilan edilmesi işlemlerinin ardından 2021 yılı itibarıyla imar planı yürürlüğe girecek.

İBB Meclisinde imar planlarının kabul edilmesinin ardından konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Yıllardır süregelen problemimizi gayretlerimizle İBB Meclisinde çözüme kavuşturduk. Ortada büyük bir emek var. Şimdi ikinci adım olarak da tapuyla ilgili Milli Emlak’la görüşmelere başlanacak. Bu görüşmeler sonunda en kısa zamanda vatandaşlarımız tapularına kavuşacak.” dedi.