Ekrem İmamoğlu’ndan Tuzla’ya dere ıslahı projesinden ‘Yaşam Vadisi’ müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun en önemli seçim vaatleri arasında yer alan ‘yaşam vadileri’nin inşa çalışmaları başladı. Bu kapsamda İmamoğlu, İstanbul Tuzla’daki yaşam vadisi proje alanında denetlemelerde bulundu.

Tuzla’nın Aydınlı Mahallesi’nde, bir süre önce yapımına başlanan Hacet Deresi ıslah çalışması, İmamoğlu tarafından yaşam vadisi projesine dönüştürüldü. İmamoğlu, şantiye alanında gazetecilerin çalışmalarla ilgili sorusuna, “Kuvvetli bir yeşil alan. Yaşam vadileri olarak düşündüğümüz alanlardan bir tanesi. Tümüyle bu tür yeşil alanları geziyorum. Hepsinde de çok hızlı hareket etmek istiyoruz. Çünkü insanların yeşil alan talepleri çok yoğun” dedi.

İMAMOĞLU’NDAN TUZLA’YA YAŞAM VADİSİ

İmamoğlu, yapımına bir süre önce dere ıslahı olarak başlanan ve yaşam vadisi projesine dönüştürdüğü alanla ilgili şunları söyledi:

“Sorun yok, biraz yavaş gidiyordu. Şimdi hızlanacak. Burası yaklaşık 130 bin metrekarelik bir yeşil alan. Ama ormana ait alan katılırsa, 200 bin metrekarenin üzerine çıkabiliyor. Kuvvetli bir yeşil alan. Yaşam vadileri olarak düşündüğümüz alanlardan bir tanesi. Tümüyle bu tür yeşil alanları geziyorum. Hepsinde de çok hızlı hareket etmek istiyoruz. Çünkü insanların yeşil alan talepleri çok yoğun. Burası da onlardan birisi. Sadece yeşil alan değil. Fonksiyonlu, toplanabilen, bazı etkinliklerin yapıldığı aktif bir alan olsun istiyoruz. Bu çevrede oturan insanların sosyalleşebildiği alanlar olsun. Fiziksel düzenlemeleri hızlıca yapıp yolumuza devam edeceğiz. İyimser tahmin buranın bu seni sonu bitmesi. Ama biraz daha ötelersek diyelim ki inşallah 2020 yılının ilkbaharını burada karşılarız.”

imamoglu-tuzla-yasam-vadisi-2.jpg
imamoglu-tuzla-yasam-vadisi-1.jpg
imamoglu-tuzla-yasam-vadisi-3.jpg