Çengelköy Erguvan Evleri Projesindeki 153 daire açık arttırmayla satılacak

İstanbul Üsküdar’da Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan Üsküdar Belediyesi’nin Çengelköy Erguvan Evleri Projesindeki 153 adet kat irtifaklı dairelerin satışı için 21 – 22 Kasım tarihlerinde Üsküdar Belediyesi Encümen Salonunda açık arttırma yapılacak.

İhaleye katılmak isteyenler için geçici teminat bedelinin nakden veya teminat mektubu ile yatırılması zorunlu. Birden fazla konut için ihaleye girecekler her bir bağımsız bölüm için ayrı ayrı teminat bedeli yatırmak ve dosya satın almak zorunda.

Geçici teminat miktarı her bir bağımsız bölüm için 10.000,00.-TL olarak açıklandı. Teslim süresi konutların sözleşme tarihinden itibaren 18 ay içerisinde teknik şartnamesine uygun olarak tamamlanarak oturulabilir şekilde alıcılara teslimi şeklinde planlandı.

Satış bedelinin peşin ödenmesi durumunda liste fiyatı üzerinden % 10 indirim uygulanacak. Yüzde ellisinin peşin ödenmesi koşuluyla kalan tutar 24 aya kadar vadelendirilecek. Vadeli satışlarda vade farkı oranı yıllık %9.

Satışı yapılacak konutlar banka kredisine uygundur. Konut kredisi ve diğer finansman imkanlarından yararlanılabilir. Örnek daire Üsküdar İlçesi, Çengelköy (Mehmet Akif Ersoy) Mahallesi, Namazgah Caddesi, No:30 adresinde görülebilir.