İGDAŞ, Pendik’te 2 arsa satın aldı

İstanbul Pendik’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mülkiyetinde bulunan 2 arazi, yapılan ihale ile satıldı. İBB Saraçhane binasındaki ihalede satışa çıkarılan Pendik’teki 2 araziyi İBB İştiraki İGDAŞ satın aldı.

İGDAŞ, her iki araziye de ayrı ayrı teklif verdi. Tekliflerin açılmasının ardından açık arttırma usulüne geçildi. İGDAŞ 4 araziye de tahmini bedelin biraz üstünde teklifler verdi. Yapılan açık arttırmada, Pendik Kurtköy’deki arazi 180 milyon 910 bin TL ve Pendik Şeyhli’deki arazi 31 milyon TL bedelle İGDAŞ’a satıldı.

Satışlardan İBB’nin kasasına toplam 425 milyon 360 bin TL girecek. Gelen kaynakların, vatandaşların acil ihtiyaç duyduğu projelerde kullanılacağı öğrenildi.

İGDAŞ’ın Pendik’te satın aldığı arsalar

  • Şeyhli Mahallesi, 7303 ada, 3 parsel sayılı 11.909,71 m² alanlı taşınmazın imar durumu: İdari tesis alanı (halihazırda parsel üzerinde, iki adet boş ve atıl durumda olan, bir ve iki katlı yapı bulunmakta)
  • Kurtköy Mahallesi, 4005 ada, 11 parsel sayılı, 31.460,67 m² alanlı taşınmazın imar durumu: Sosyal Kültürel tesis alanı (hali hazırda boş)