Yüksel: Etap 1 ve 2 için Bakanlık ile ciddi bir mesafe kaydettik

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, muhtarlarla yapılan toplantıda yapımı yılan hikayesine dönen Etap 1 ve 2 projeleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Etap 1 ve 2 projelerinin 10 yıldır nihayete erdirilemediğini belirten Yüksel, 15 yıldır bekleyen insanların sorununu çözmek istediklerini söyledi. Yüksel, “Bunu çözecek planı hayata geçirmek ve bunu yapacak yatırımcıyı bulmak… Hem vatandaşın sorunu çözülecek orada, hem de hepimizin serzenişte bulunduğu Kartal’ın Çarşısı ile problemler çözülecek. Bunu daha önce de konuşmuştuk Kartal’ın merkezindeki çarşı ve meydan en az 70-80 yıllık ve bunun bir tane çözümü var. O da Etap 1’in yıkılıp yeniden yapılmasıdır. Etap 2’nin yapılmasının yolu da buradan geçiyor. Bakanlık ile de ciddi mesafe kaydettik. Yakın zamanda, sonuç geldiğinde daha detaylı açıklama yapma şansım olacak.” şeklinde konuştu.

“E-5 üstünde ulaşım sorunu, demir yolu altında terk edilmişlik”

E-5 üstünde ulaşım sorunu ve demir yolu altında terk edilmişlik sorunları olduğunu söyleyen ve bunları çözeceklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “E-5 karayolunun üst kesimindeki hemen hemen tüm mahallelerde ulaşım sıkıntısı var. Bununla ilgili çalışıyoruz. Orhantepe’de yıkılan bina ve sonrasındaki gelişmeleri, merkez planlarını, Neyzen Tevfik Meydanı’nı konuştuk. Devlet Demiryolları’nı da işin içine katıp demiryolu altındaki o terk edilmişlik görüntüsünü ortadan kaldırmayı konuştuk. Bu konuda ilk somut adım kısa sürede atılacak.” dedi.