İBB’nin Kartal’da inşa ettiği kreş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Kartal’da ‘Yuvamız İstanbul’ projesi kapsamında inşa ettiği kreş, Kartal’ın Karlıktepe Mahallesi Batı Sokak üzerinde gerçekleştiriliyor. Batı Sokak ile Boztepe Sokak arasında kalan İBB’nin büyük arazisinin Batı Sokak’a bakan tarafı, arazinin yarısında kreş inşa ediliyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan İstanbul için kreş projeleri gerçek oluyor. Kartal’da İBB proje kapsamında Kartal’da 2 kreş inşa edecek. İlk kreş Karlıktepe Mahallesi Batı Sokak’ta yapılırken diğer kreş ise Yakacık Hürriyet Mahallesi’nde Vatansever Caddesi ile Olimpiyat Caddesi’nin kesiştiği alanda yapılıyor.

İBB’nin Karlıktepe Kreşi

ibb-kres-bati-sokak

İBB’nin Yakacık Kreşi

ibb-kres-vatansever-sokak

İBB’nin Yuvamız İstanbul Kreş projesi

bu-sehrin-cocuklari-esit-olacak-ibb

İstanbul’da 0 – 6 yaş arası çocuklara hizmet vermek, okul öncesi eğitimi alamayan çocukları akranlarıyla eşitlemek, annelerin de istihdama ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla rtan ve çalışan nüfusun ihtiyacına yönelik İBB bünyesinde yürütülmekte olan Yuvamız İstanbul projesiyle 150 Mahalleye 150 Kreş yapılması kapsamında belirlenen muhtelif ilçelerdeki muhtelif alanların kamu yararı uyarınca Kreş Alanı olarak değerlendiriliyor.