Pendik Kemal Tahir Kütüphanesi için yeni proje

İstanbul Pendik’teki tarihi Kemal Tahir Kütüphanesi Pendik Belediyesi tarafından yeni bir proje ile ‘yenilenecek’. İlçenin tarihi yapısı ve peyzajıyla simgelerinden biri haline gelen kütüphane için Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, bir takım sürprizler olacağını belirtti.

Şehrin en yoğun ve geniş kütüphanesi olan Kemal Tahir Kütüphanesi yenileniyor. Pendik Belediyesi, tarihi yapısı ve peyzajıyla şehrin simgesel yapılarından biri olan Kemal Tahir Kütüphanesi`nde yenileme çalışmaları başlattı. Özellikle gençlerin en gözde mekanlarından biri olan kütüphanede yapılan tadilat sonrası bir takım yenilikler olacak.

Pendik Belediyesi, yeni proje hakkında bilgi vermezken, kütüphanenin yapısının bozulup bozulmayacağı ya da ticari bir hale getirilip getirilmeyeceği bilinmiyor.

Gençlere sürprizlerimiz olacak

Gençleri sosyal, kültürel ve teknolojik anlamda geleceğe hazırlama arzusunda olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Onlara bilgiyi elde edebileceği ortamlar sunuyoruz. Koronavrüs salgını nedeniyle kütüphanelerimiz şu an kapalı ve bu süreci yenileme çalışması ile değerlendirmek istedik. Kemal Tahir Kütüphanemizde bir takım yenilikler yapacağız. Gençlere sürprizlerimiz olacak. Kütüphanemiz yeni haliyle daha kullanışlı hale gelecek. Yakında hep birlikte bunu göreceğiz.”dedi.