İzmit Cedit’te kentsel dönüşüm başlıyor

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Cedit Mahallesi için Kentsel Dönüşüm Projesinde anlaşma sağlandı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, projenin yapımı için Çevre Bakanlığı ile prensip anlaşmasına vardı. Konuyla ilgili konuşan Hürriyet, “Bu projenin bir an önce başlaması için siyaset yapmayacağız. Cedit halkını siyasete alet etmeyeceğiz” dedi.

Cedit Mahallesi için Kentsel Dönüşüm Projesi, Çevre Bakanlığına devredildi. Karar, Hürriyet’in Çevre Bakanlığında katıldığı ve Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında gerçekleşen toplantıda alındı.

Proje ile ilgili konuşan Hürriyet, “Yıllardır mağdur olan ve çözülemeyen bu projenin bir an önce başlaması için hiçbirimiz siyaset yapmayacağız ve Cedit halkını siyasete malzeme etmeyeceğiz. Tek isteğimiz vatandaşlarımızın mağdur olmadan sorunun çözülmesi ve duran projenin bir an önce başlamasıdır” dedi.

Kat Sayısı Düşecek, Bölge Değerlenecek

İzmit Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlığın ortak görüşü ile projenin eksiklikleri olduğu ve projenin kötü bir proje olduğu konusunda görüş birliğine varıldı. Alınan kararla kat sayısı da düşürüldü. Böylece bölgede daha kaliteli bir kentsel dönüşüm adımı atılacak.