KİPTAŞ’tan riskli konutlarda oturanlara Pendik’te ucuz konut fırsatı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ, Pendik Yeşilce Aydos projesindeki 100 daireyi, riskli bina ve alanlarda oturanlar için sosyal konut fiyatına satışa çıkarıyor.

Pendik Yeşilce Aydos projesindeki hemen teslim 100 dairenin riskli bina ve alanlarda oturanlar için satışı için 30 Eylül’de başvurular alınmaya başlayacak. Kampanya kapsamında 10 blok 331 konuttan oluşan Yeşilce Aydos projesinde hemen teslim 100 konut satışı yapılacak.

Satılacak konutlara başvuru yapacak kişilerin öncelikle İstanbul’da riskli yapı raporlu bulunan veya riskli alandaki evlerde oturanlardan olması gerekecek. Benzer bir kampanyayı şubat ayında da yaptıkalrını ve 272 konut satışı gerçekleştirildiğini söyleyen KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, benzer adımların atılmaya devam edileceğini belirtti.

Dairelerin ödeme koşulları, kampanya kapsamında peşin 347 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Ayrıca isteyenler, bankaların sunacağı uygun vade seçenekleri ile bu evlerden birinin sahibi olabilecek.

Başvuru koşulları açıklanan kampanya ile birlikte 30 Eylül ila 14 Ekim tarihleri arasında yapılacak başvurular sonucu evleri almaya hak kazanan kişiler belirlenecek. Kampanyadan riskli yapı raporlu veya riskli alandaki evi dışında herhangi bir evi olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve ödeme alışkanlığına sahip kişiler faydalanabilecek.

KİPTAŞ, kampanyadan ev alanlarla yapacağı sözleşmeye, riskli yapısından veya riskli alandaki evinden kendisinin ya da kira yoluyla bir başkasının yararlanmayacağı taahhüdünü ekleyerek bu verileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile paylaşacak. Satış kampanyasından elde edilecek gelir sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerine kaynak yaratmak için kullanılacak.