CHP İsmini Kullanarak Anket Yapan Aday Adayı Kim?

- 58 yorum

CHP ismi kullanılarak anket yapan aday adayının kim olduğu ortaya çıktı. CHP Kartal İlçe örgütü üyelerinin aranarak CHP tarafından yapıldığı söylenen anketin Kartal Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kul’un yaptırdığı iddiası her geçen gün gerçeklik kazanıyor. Çünkü telefon ile aranan ve anket yapılan numarayı arayarak oy kullanan vatandaşlara “adayımız Mustafa Kul” yazılı mesajların geldiği görüldü.

4 Aday adayı Yok sayıldı
CHP Kartal İlçe örgütü üyelerinin aranarak CHP tarafından yapıldığı söylenen anketin Kartal Belediye Başkan aday adayı Mustafa Kul’un yaptırdığı iddiası her geçen gün gerçeklik kazanıyor. Çünkü telefon ile aranan ve anket yapılan numarayı arayarak oy kullanan vatandaşlara adayımız Mustafa Kul yazılı mesajların geldiği görüldü.

Geçtiğimiz günlerde CHP Kartal İlçe Örügütü üyelerinin telefon ile aranarak yapılan ankette (tamamını vermekte sakınca görmediğimiz 0312 988 13 00 numaralı telefon hattından) üyelere çalışmanın CHP tarafından yapıldığı belirtilerek, Kartal Belediye Başkanı olarak kimi görmek istedikleri yönünde soru soruldu. Buraya kadar her şey normal olsa da anketin içeriği çelişkilerle dolu olduğu kısa sürede anlaşıldı.

Ankara iline ait olan numaradan vatandaşları arayarak adayınız kim olmalı sorusu yöneltilen ankette, CHP Kartal Belediye Başkan aday adaylarından yalnızca 5 kişinin ismi soruluyor. Bu isimler sırasıyla Altınok Öz, Hüsnü Süslü, Mustafa Kul, Ali Turabi Artuç, Mustafa Yalçınkaya iken diğer aday adaylarının isimleri listede yer almıyor. Bunun yanı sıra CHP tarafından yapıldığı söylenen ankete Kartal’ın dışında ikamet eden vatandaşların da oy kullanması mümkün. Bırakın Kartal’ı İstanbul dışından bile mümkün. Çünkü numara dışarıdan da aramalara açık. Bir telefondan onlarca kez arayıp oy kullanabiliyorsunuz.

Anket Devam Ediyor
Şuan anketin durumunu soracak olursanız. Bunu da yine anketi yapan numarayı arayarak öğrenebiliyoruz. Şu aralar anketin sona erdiği bilgisi verilerek, ilk 3’e giren aday adaylarının isimleri sıralanıyor. Tabi bu sefer sıralama değişmiş. Mustafa Kul birinci sıraya yerleşirken, Altınok Öz ikinci, Hüsnü Süslü ise üçüncü sırada yer alıyor.

Mesajlar Mustafa Kul’u işaret ediyor
Anketin sonuçlamasın ardından bir gerçek ortaya çıktı ki skandal niteliğinde. Ankette oy kullanan herkese Kartal Belediye Başkan Aday adayı Mustafa Kul tarafından mesaj gönderildi. Kul’un Kartal’da ki numaralara gelişmiş teknoloji de ulaşması mümkün görülüp normal kabul edilirken, İstanbul dışından desteklediği adayın önerisi ile oy kullanan vatandaşların telefonlarına nasıl ulaşıp mesaj attığı ise merak konusu oldu. Gittiği her mahallede anketin sonuçlarını kullanarak, anketlerden birinci çıktığını iddia eden Kul’un anketi yaptırdığına ilişkin veriler burada daha da güçleniyor. Diğer aday adaylarının tamamının karşı olduğu bu ankette Kul’un bu anketi kullanarak kamuoyu yaratması etik olmadığı yönünde eleştirileri de beraberinde getirdi.

Kamuoyunu yanıltarak, bazı aday adaylarının yok sayıldığı ankete ilişkin merak edilen sorular cevap bekliyor. Suskunluğunu bozmayan CHP il ve İlçe yönetiminin yanı sıra Mustafa Kul’un cevaplaması gereken sorular şunlardır;
1. CHP İstanbul İl Başkanlığının ve Kartal İlçe Başkanlığının böyle bir anketten haberdar olmasına rağmen neden müdahale etmedi?
2. Anketten haberi olan Kartal CHP ilçe başkanlığı diğer aday adaylarının yok sayıldığı bir ankete neden göz yumdu? Bu konuda yaptıkları çalışmalar nelerdir?
3. Anketin telefondan dışa aranmalı olup, ankete Kartal’ın dışında katılımlarda olabiliyor. Bundan dolayı Kartal dışında ankete katılan vatandaşların cep telefon numaralarını Mustafa Kul nasıl ulaştı?

1461797_10201962926768698_1273710977_n

CHP’de anket skandalı – 1 Haberini de okuyabilirsiniz

Bu habere 58 kişi yorum yaptı. Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar
MEHMET YILMAZ

KARTAL DA SEÇİMİ KAZANACAK TEK ADAY ALİ TURABİ ARTUÇ’DUR. BİR KARTALLI OLARAK KENDİSİNİ YÜREKTEN DESTEKLİYORUM.

AHMET

DOĞRULUKTAN ŞAŞMAYIZ HARAM LOKMA YUTMAYIZ KİMSEYE HAYİNCE BAKMAYIZ ÇÜNKİ BİZ ANADOLULUYUZ KİMSEYE AYRIMCILIK YAPMAYIZ PİŞMİŞ AŞA SU KATMAYIZ MAZLUMA İFTİRA ATMAYIZ ÇÜNKİ BİZ ANADOLULUYUZ İYİLİKTİR BİZİM YOLUMUZ YİĞİTLİKTİR ONURUMUZ ÇOK SEVMEKTİR KUSURUMUZ ÇÜNKİ BİZ ANADOLULUYUZ ÇÜNKİ BİZ DOĞRUDAN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ DÜRÜSTLÜKTEN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ ATATÜRKTEN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ CUMHURİYETTEN YANAYIZ ÇÜNKİ BİZ HEP BİRLİKTE MUSTAFA KUL“ DAN YANAYIZ.

OSMAN ÇAKMAK

KARTALA YENİ BİR CAN GELİYOR KARTALA HAYAT GELİYOR KARTALA GÜNEŞ DOĞUYOR KARTALDA YENİ BİR AŞK BAŞLIYOR KARTAL BAŞKANINA KAVUŞUYORKARTAL HALKI BAŞKANIYLA BULUŞUYOR NASIL MUSTAFA KEMAL SAMSUNDA DOĞDU NASIL KEMAL KILIÇTAROĞLU ANKARADA DOĞDU NASIL MUSTAFA SARIGÜL İSTANBULDA DOĞACAKSA MUSTAFA KUL DA KARTALDA DOĞACAK KARTALA HAYAT VERECEK KARTAL ONUNLA ŞAHA KALKACAK KARTALI DÜNYA TANIYACAK KARTAL GÖK YÜZÜNE UÇACAK GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ GÜZEL GÜNLER ……….

ERKAN SOYLU

Kartalı siyasettenten anlamayanlara emanet ettiğimiz için Kartalımız bir çok ilçenin gerisinde kalmıştır kartaldan ayrılan MALTEPE ,SAMANDIRA gibi ilçeler bile bizi geçmişken bizler alışveriş için maltepe, pendik vede başka ilçelere giderken Kartalımız yerinde sayıyor hep neden şöyle bir geçmiş belediye başkanlarını bir anımsayın ben kimseyi karalamak adına söylemiyorum ama malesef gerçekler ortada kartalda gözle görünen ne var doğru dürüst bir çarşısı bile yok gençlerimiz buralardan kalkıyor ta moda sahiline gezmeye gidiyor burada denizmi yok deniz çok ama denizi değerlendirecek fikir yok yazacak daha çok şey var ama uzun lafın kısası ben tecrübeli bir siyasetçi istiyorum ben kartala çığır açtıracak birini istiyorum ben kartallıların dilinden anlayan birini istiyorum ben halk ile el ele olan birini istiyorum ben yenilikçi birini istiyorum ben dürüst yönetim istiyorum ben insanca yaşamak istiyorum ben huzur istiyorum ve ben MUSTAFA KUL diyorum.

MİRAY YİĞİT

CUMHURİYET HALK PARTİSİNE GÖNÜL VERMİŞ DEĞERLİ KARTALLILAR,ÜLKEMİZ AKP BELASI İLE YOK EDİLMEK ÜZER İKEN VATANIMIZ VE MİLLETİMİZ BÖLÜNMENİN EŞİĞİNE GELMİŞKEN KARTALIMIZIN TOPRAKLARI HARAÇ MEZAT BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİRKEN AKP Yİ YENİLGİ TELLAŞI ALMIŞ BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAYBETME KORKUSU SARMIŞKEN AKP BAKAN VE MİLLET VEKİLLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARMIŞ İKEN SİZLERİN ELİNE MUSTAFA KUL GİBİ ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ CHP NİN EN ÖNEMLİ EN TECRÜBELİ VE EN DÜRÜST BİR ADAYINI BULMUŞKEN BÖYLE BİR FIRSATI YAKALAMIŞKEN SİZLER NEYİN TARTIŞMASINI YAPIYORSUNUZ ANLAMIYORUM MUSTAFA KUL GİBİ BİR DEĞERE SAHİP ÇIKALIM KARTALI KAZANMAK İSTİYORSANIZ MUSTAFA KULU DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUM HEPİNİZİ GELİN BİRLİK OLALIM EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ULU ÖNDER ATAMIZIN BİZLERE EMANET ETTİĞİ CUMHURİYETİ VE ONUN PARTİSİNİ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE TAŞIYALIM HEPİNİZİ EN DERİN SEVGİ VE SAYGILARIMLA SELAMLARIM.

Cem Akdoğan

CHP’nin Kartal’da kazanabileceğini sanmıyorum. En azından ben bu sefer oy vermeyeceğim.

Cem TURANOĞLU

CHP liyim bile demeyen ve CHP sayesinde belediye başkanı olan ve NEVŞEHİR de otel yaparak Türkiye de memleketine yatırım yapan ilk başkanlardan biri olan ve CHP nin tüm mertebelerini ilçe teşkilatı. birim başkanlıkları delegeler üyeler dahil hiçe sayan yok sayan ilçe aday tanıtım toplantısına dahi katılmayan mevcut belediye başkanı Altınok ÖZ eleştiri konusu yapmayan karta24 gazetesi. Sadece memleketindeki tüm insanlara faydası dokunmuş, meclisde TBMM de bulunduğunda tüm diğer milletvekillerine örnek olmuş, memleketi Erzincan da bulunan tüm köylerine faydası dokunmuş ve hakkında hiçbir siyasi başarısızlığı olmayan, çizgisinden vazgeçmeyen, denenmiş, deneyimli Ka içinde bİr ŞANS niteliğinde aday olan biri için karalama yapdığınız için sizi kınıyorum ben, acizliğinize gülüyorum sadece.

AĞA ALDIKAÇTI

DEĞERLİ ARKADAŞLAR,
BU KARTAL 24 GAZETESİ DİYE BURADA YALAN YANLIŞ HABER VE YORUMLAR YAZAN SÖZDE GAZETENİN HERHANGİ BİR CİDDİYETİ BULUNMAMAKTADIR.
HER NE KADAR KÜNYESİNDE KİM OLDUĞU YAZILMASA DA BU KORSAN ”SÖZDE GAZETENİN” SADECE SAYIN MUSTAFA KUL ADAYIMIZI KARALAMAK NİÇİN ALEL ACELE OLUŞTURULMUŞ BİR KORSAN YAYIN OLDUĞUNU BİLİYORUZ.
BU KORSAN YAYINI YAPANLARIN KİMLER OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ….
ADAY ADAYLARINDAN BİRİSİNİN YANINDA FOTOĞRAF ÇEKEN VE ANINDA BU FOTOĞRAFLARI SAĞA SOLA SERVİS EDEN BİR ZAVALLI VE CAHİL BİRİSİ OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ…
BU KONUYLA İLGİLİ GEREKLİ SUÇ DUYURUSUNDA DA BULUNULMUŞTUR…
BURADA İSTEDİKLERİ KADAR YALAN YANLIŞ ŞEYLER YAZMAYA DEVAM ETSİNLER…
DOĞRU DUVAR YIKILMAZ!!!!
MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR!!!
ALTIN YERE DÜŞMEK İLE PASLANMAZ!!!
SAYIN BAKANIM YOLUNUZ AÇIK OLSUN…

Muzaffer çimen

Delinin biri taş attı,ama iyide oldu bu taş. Değil Mustafa Kul beyin bu araştırmayı yaptırdığına hiç bir CHP li adayın bu işin içinde olduğuna inanmıyorum. !!!!!! AKP Kartal’da yusuf yusuf ettiği için CHP adaylarını bir birine düşmesi için kurulan bir düzenek. Türkiye yi yönetmiş biri olan sayın Mustafa Kul’açıklamasını yapmış yorumlarda. “Araştırmayla alakasının olmadığını belirtmiş” Kimin elinde belge bilgi varsa ortaya koysun …. ürür kervan yürür. Sonrada yolda dizilir. AKP ye sora sırası seçimden sora gelecek.Yürü CHP yürün tüm aday adayları. Yolunuz açık olsun.

Serkan

Bu asılsız haberi yaptıranlar içimizdeki İRLANDALILAR. Korkunun ecele faydası yok..! Yolun açık olsun güzel insan.

Bülent Tamer ŞANLI

Bende Size esprili bir ideada bulunuyorum. Bu anket listesinde yer almayan fakat aday adaylarının ilçedeki gücünü görmek isteyen diğer başkan aday adaylarından birinin yaptırması ihtimal değil mi? :::))) yada bu durumdan gerçekten avantajlı çıkacak bir aday adayı olmaz mı???? (şaka şaka yeni bir tartışma ortamı yaratmak istemiyorum) Kim yaptırdıysa helal olsun bu kadar ses getiren bir anket bayağı maliyetlidir.100-150 bin USD ödemişlerdir.Helal olsun Kartalı, CHP yi ve Üyeleri ne kadar ciddiye almış.Ben kim yaptıysa kutluyorum. Bu gün KARTAL halkının ve CHP KARTAL la üye olan insanların düşüncesine önem veren her başkan adayı benim için ve partim için çok önemli olduğunu düşünüyorum.Biz İSTANBUL da iktidar olmaya , Biz KARTAL da oyumuzu artırarak CHP en üst sıraya taşımaya çalışan mantık ve felsefeye sahibiz.Geçenlerde Sayın Belediye Başkanımız ile ilgilide bir anket yaptırdığını duydum.Onuda kutluyorum.Biraz geç oldu ama önemli olan yinede Kartallıyı ve CHP teşkilatını hatırladı onlara sorma gereği duydu.Helal sana Altınok Başkan.

Muhammed Sancak

Sayın bakan şu anda AKP yi yerden yere vuran tek siyasetçi meyve veren ağaç taşlanır misali sayın Bakanı yıpratmaya çalışıyorlar. Bu yıpratmalar da içimizdeki irlandalılar. Mustafa Kul AKP yine sandığa gömecek tek aday. Süslü ile doktorla kazanamayız. Yolun açık olsun bakanım.

cem TURANOĞLU

Sayın Kartal lılar partili arkadaşlar, anket yaptırmak her aday adayının her meclis üyesinin ve hatta her meraklının ücretini ödemek sureti ile anket yaptırma hakkı vardır, Sayın eski milletveklimiz ve eski bakanımız Mustafa KUL anket yaptıracağı zaman yukarda yorum yapan arkadaşlardan izin mi alması gerekiyodu, Neden bu konuyu bu yorumlarla bu kadar büyüttüğünüzü ne yapmak istediğinizi açıkça yazmadığınız içinde ben sizi pek de anladım diyemeyeceğim doğrusu. Ben sizlere çok güldüm yüce rabbimde sizi güldürsün nediyim.

Cem TURANOĞLU

Sevgili kartal lılar ve partili arkadaşlar anket yaptırmak bütün aday adaylarının hakkıdır. YAPTIRABİLİR. Neden bu konuda sayın eski milletvekilimiz ve sayın bakanımız Mustafa kul hakkında bu kadar yorum yapıldı anlayamadım ben. Sevgili bakanımız Mustafa KUL
anket yaptırırken birilerinden izin mi alması gerekiyordu veya yapmış olsa da sanırım çıkar kendisi EVET bu anketi ben yaptırdım der. TELAŞINI YUKARDA YORUM YAPAN ARKADAŞLARIMI SARDI ANLAYAMADIM BEN DOĞRUSU.

GÜLNAZ KOÇ

SAYIN KARTAL HALKI VE CHP ÜYELERİ BEN BİR ÜYE OLARAK BU KONUYU CİDDİYE ALMIYRUM BU KONU HAKKINDA KİMLER NE AMACLA HABER YAPIYOR HERKES BİLİYOR SAYIN MUSTAFA KUL UN NE KADAR DÜRÜST BİR KİŞİ OLDUĞUNU SÖYLEMEYE GEREK YOK BU TÜR HABERLERİN CHP Yİ YIPRATACAĞINI BİLİYORMUSUNUZ KİM NE AMAÇLA YAPIYORSA KARTALDAKİ CHP ÖRGÜTÜNÜ BİTİRMEK İSTİYOR DUR BEN MUSTAFA KUL UN BÖYLE BASİT BİRŞEYE İHTİYACI OLMAYACAĞINI BİLİYOR VE SÖYLÜYORUM KARALAMA POLTİKASI MUSTAFA BEY AKP Yİ HALKA ANLATIP NE İŞLER CEVİRDİKLERİNİ ANLATIYOR YOLU ACIK OLSUN BAKANIMIN

Hasan Balta

Yukarıdaki Numarayı aradım sizde anket yaptırmak istermisiniz diğe soran biri çıktı …

MUSTAFA KUL

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM, TARTIŞMAYA KONU OLAN BU ANKETLE, BENİM UZAKTAN YAKINDAN HERHANGİ BİR İLGİM BULUNMAMAKTADIR.
BU OLAY BU GÜNE KADAR SÜRDÜRÜLEN KARALAMA KAMPANYASININ BİR BAŞKA VERSİYONUDUR. BENİMLE İLGİLİ 20 SENEDİR GEREK REFAH PARTİSİ GEREKSE AKP YAPMADIĞI ARAŞTIRMA KALMADI BİRŞEY BULAMADILAR, BUGÜN ARAŞTIRANLAR DA BİRŞEY BULAMADILAR, EN UFAK BİR LEKE BULAMADILAR! ŞİMDİ İSE BU ANKET KONUSUYLA İLGİLİ SÖZÜM ONA BENİ YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR…
AMA BOŞUNA UĞRAŞIYORLAR.
BEN BU TÜR YALAN YANLIŞ HABERLERİ ARTIK CİDDİYE ALMIYORUM.
BİZ DAHA BÜYÜK İŞLERLE UĞRAŞIYORUZ.
ÜLKEMİZİ AKP’DEN NASIL KURTARIRIZ?
ÜLKEMİZDE BARIŞI, HUZURU VE İSTİKRARI NASIL SAĞLARIZ?
CUMHURİYETİMİZİ İLELEBET NASIL YAŞATIRIZ?
AKP’NİN YAPTIĞI YOLSUZLUKLARIN HESABINI NASIL SORARIZ?
BUNLARIN HESABINI VE ÇALIŞMASINI YAPIYORUZ.
BU TÜR KÜÇÜK İŞLERLE İLGİLENMİYORUZ.
BEN BÖYLE BİR ANKET YAPMADIM, YAPTIRMADIM…
BAŞKA SÖZE GEREK VARMI?

MUSTAFA KUL

DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,
BU TARTIŞMALARA KONU OLAN ANKET ÇALIŞMASIYLA BENİM UZAKTAN YAKINDAN HİÇBİR İLGİM BULUNMAMAKTADIR.
BİZ DAHA BÜYÜK İŞLERLE MEŞGULÜZ. ÜLKEMİZİ AKP’DEN NASIL KURTARIRIZ? ÜLKEMİZDE BARIŞI, HUZURU VE İSTİKRARI NASIL SAĞLARIZ? CUMHURİYETİMİZİ İLELEBET NASIL DEVAM ETTİRİRİZ?
BUNUN ÇALIŞMASINI YAPIYORUZ…
BU TÜR İDDİALARI DİKKATE ALMAMAK GEREKİR! ZATEN BU ANKETİ YAPAN KİŞİ KENDİSİNİ AÇIKLAMIŞ, NEDEN YAPTIĞINI DA AÇIKLAMIŞ…
BEN YAPMADIM, YAPTIRMADIM DİYORUM.
BAŞKA SÖZE GEREK VARMI?

Nazım

Bu haber %100 doğrumu… Ne CHP nede Musta Kul’dan bir açıklama gelmedi takip edebildiğim kadarıyla

deniz barış

İNADINA SOL İNADINA KUL İNADINA CHP….

hüseyin metin poyraz

Burda bu türlü tartışmalar yapacağımıza bütün üyeler bir olup kartal belediye başkanını biz seçmek istiyoruz diyip ankaraya baskı yapsak daha iyi olmazmı sonuçda hepimiz aynı parti üyeleriyiz bu tür tartışmalar kamuya açık alanda yapılması uygun kaçmıyor kanaatindeyim bütün aday adaylar bizim adayımız sonuçda her karalanacak aday chp ye zarar verecekdir öyle bir karanlık süreçden geçiyoruzki omuz omuza yan yana akp saltanatını nasıl yerlebir ederiz diye birlikde nasıl mücadele veririz diye düşünmek lazım derim affınıza sığınarak saygılar

Erhan

Anket yapılabilir buna kimsenin itiraz etmemesi gerekir fakat Mustafa Kul gibi bir adama yakışmıyor. Kendisini burada iyice batıracak gibi görünüyor. Bu ülkeye bakanlık yapmış birinin böyle Ali Cengiz oyunlarına alet olması çok üzüntü verici bir durum. Bu numaralarıdaKartal’da kimse yutmaz. Örgüt şunu iyi biliyor seçim Hüsnü ve Altınok arasında geçer. Örgüt kime destek veriyorsa diğeri çekilmeli. Sayın Kul size gül güle

Mustafa Özgün

Bu ve buna benzer yanlı haberler bu süreçte teşkilatımızı ayrıştırmak ve ikilik yaratmak adına yapılmaktadır. Birileri anket yaptırsa da, parti teşkilatı eğilim yoklaması yaptırsa da aday olacak kişi bizler için CHP için bu yolda yürüyecektir. Bir takım grupların oyununa asla gelmedik gelmeyeceğiz, bu anketi yaptığını idda ettiğiniz adaya ilişkin elinizde nasıl bir kanıt var anlamış değilim, bazı yuvarlak cümlelerle yönelttiğiniz suçlamalar en başta sizin bazı çevrelerin yandaşı olduğunuzu göstermektedir, Gazetecilik sadece üstü kapalı yuvarlak cümleler kurmak değildir, elle tutulur olmalısınız, bu haberinizden dolayı sizleri ve Kaleminize kim sponsor olduysa onları kınıyorum…

Taylan

Seçim dönemi yaklaşırken anket yapılması neden gariptir anlamadım. AKP gibi CHP de mi ev ev dolaşıp altın, kömür mü dağıtsın. Yapmayın Allah aşkına hepsi CHP nin adayı kim seçilirse seçilsin CHP için hepsi. Ankete falan takılıyoruz hala. Mustafa Kul gibi eski bakan olan bir adamı da karalamamak lazım….

deniz barış

Kuradillama, benım belediyeden kişisel çıkarım yok diye belirtmişsin bu çıkar kişisel değil de toplumsal çıkardır:) yani topluuuu….. Şimdi değerli ismini yazmayan beyefendi,Mustafa Kulu tanımıyorum demişsin sayın Bakanı bütün Türkiye tanırken senin tanımaman anormal tabi doğru ekmek teknesi sarsılmasın diye insanlar bazen babasını bile tanımayabiliyor. Daha sonra, ekmeği tuzlayıp yemek ve hurma yemek hakaret degil demişsin sor bakalım alevi toplum önderlerine ne diyecek. Erzurumun Nene Hatun Belediyesinin çok ufak bütçelerle yaptıgı projeleri tek tek saymıssın belli ki bu araştırma işleri ile ugrasıyorsun. Kartalda yaşayan alevi toplumunun da hassasiyetlerini neler istediğini araştırabilirsin.

Cemil Özdemir

altiokhaber

gazetesi tarafından yapılan ankette Sayın Turabi Artuc bey birinci sırada veriliyor.

İstanbul – Kartal

Ali Turabi Artuç : 2788 Oy 18.3%

Altınok Öz : 9924 Oy 65.1%

Birsen Tursun Demirel : 937 Oy 6.1%

Erol Altunoğlu : 62 Oy 0.4%

Hüsnü Süslü : 296 Oy 1.9%

Mustafa Kul : 819 Oy 5.4%

Mustafa Yalçınkaya : 184 Oy 1.2%

Zeynep Gülru Özkan : 242 Oy 1.6%

Toplam Oy: 15252

Anket sıralaması;

İstanbul – Kartal

Ali Turabi Artuç
Altınok Öz
Birsen Tursun Demirel
Erol Altunoğlu
Hüsnü Süslü
Mustafa Kul
Mustafa Yalçınkaya
Zeynep Gülru Özkan

Bu gazetede de asılsız oylama mevcut,
Anket yapmak yasal olarak serbest bir uygulama değilmi? neden bir gazete olarak bu tür bir yargılama yapıyorsunuz. Başkan adayı ları ile ligli bir sorunuz mu var?
Biz CHP yi üst kimlik alarak ilçemizde başarı ile yüceltmeliyiz. CHP gibi köklü bir partinin Başkan adayları böyle boş şeyler ile uğraşmazlar.

Cem Tuna

Merhaba Kartal24 gazete Editörü,

Yazdığınız bu haber çalışmasından dolayı kutlu yorum.Güzel bir haber olmuş, Kartal tüm dinamikleri ile önümüzdeki seçimlere iyi hazırlanıyor.Fakat ne yazık ki yaptığınız karalama çalışmasından dolayıda üzüldüm.

Haberinizde yer alan anket çalışmasını yapan firmanın yetkilisiyim.Yapılan bu anket çalışması Türkiye de yapılan binlerce seçim anketinden biridir.Bizim yaptığımız bu anket bir özel şirketi(ismini ne yazınki burada paylaşamıyorum) talebi doğrultusunda yapılmıştır.Ayrıca bu tür anketleri yerel seçimlere katılan siyasi partiler, partilerden aday adayı olan başkan adayları ve hatta meclis üyesi aday adayları adına da yapılmaktadır.Siz bu konuda Kartal iç siyaseti ile ilişkilendirilerek yaptığınız bu yanlı haber için malzeme olmak istemezdik.Biz yaptığımız çalışma içinde yapılan tüm anket analizleri en son teknoloji yazılımlar ile gerçekleşmektedir.Elimizde yer alan denek numaraları dışında sistemi arayan tüm çağrılar değerlendirmeye alınmamaktadır. Yalnızca bizim yaptığımız çağrı sonucu yapılan anket oylaması kabul edilmektedir. Ayrıca yaptığımız çalışmanın CHP siyasi partisi ile ilişkilendirmekte siniz, üzülerek bu konu dada yanıldığınızı söyleyeceğim. Gerekirse size yapılan ankette yer alan anonsun tam metnini iletebilirim.Yapılan anons metinlerinde asla herhangi bir siyasi partinin merkez veya diğer teşkilatları ile ilişkilendirilerek sorular sorulmamaktadır.Ayrıca hala hazırda aday adayı olan tüm aday adayları kapsamamaktadır.

11-15 KASIM Tarihinde ve 18- 22 KASIM tarihinde iki anket Anonsu yapıldı;

ilk anket anonsunda yer alan aday listesi yerel gazeteler ve Kartal ilçesinde değişik araştırma firma anketleri sonucu belirlenen 5 aday sesli anket anonsu muzda soruldu..

http://anket.kartal24.com/index.php/863232

yukarıdaki link de gazeteniz tarafından yapılan anket metni yer almaktadır.Neden siz bu ankette aday adayı olarak Belediye başkanlık yarışında yer alan tüm adayların listesi ile sormadınız?

Sizin tercihiniz kimden yana? CHP Kartal’dan kimi aday göstermeli? sorusunu kimden izin alarak sordunuz? Siz bu soruyu ve altında yer alan aday adayı listesini belirlerken 1. sırada yer alan Altınok Öz bey ile bir ilişkiniz mevcut mu? gibi soruların yanıtını vermelisiniz.Nasıl bu soruları haberinizde soruyorsanız, sorma hakkını kendinizde ve yayın kuruluşunda görüyorsanız , sizde bir açıklama yapmalısınız Kartal halkına ve değerli CHP Başkan Aday Adaylarına.

Fakat biz kendimizde bu haddi görmüyoruz ve biz size yaptığımız çalışma ile ilgili bazı bilgiler iletelim.Bu anket 5 gün 6500 denek üzerinde yapıldı.Bu anket sonucu ilk üçe giren ve her hangi bir oylama sonucu sıralama yapılmadan yeni bir anket anonsu ile daraltılmış bir anket sorgulaması daha hazırlandı.Bu anons belirlenen sıralama asla adayların bir önceki aldığı sonuca göre sıralanmamıştır. Yalnızca aldıkları denek desteklerine göre ilk üçü oluşturan kişilerdir. Yani anonsta 1. sırada söylenen Mustafa KUL bir önceki anket sonucuna göre en yüksek oyu alan kişi değildir.3. sırada anons edilen Hüsnü Süslü beyde en düşük oyu alan aday değildir.Yapılan bu anketin değerlendirme ve analiz metotları açısından son derecece yüksek teknoloji sistemler kullanılarak sonuçlar ortaya çıkarılmıştır.

Önümüzdeki süreçte yapılan bu anket sonuçları tüm Kartal halkına müşterimiz firma tarafından iletilir.Bu şekilde hiç kimse zan altında kalmayacaktır.

Sevgi ve Saygılarımla ,
Cem Tuna

Cem Yıldız

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla Altınok Öz dönemi boyunca başarılıydı. Cemevinde iftar yemeğinde sadece hurma ve ekmek yemesini de bir hakaret olarak görmüyorum. Aday adayları arasında sadece Altınok Öz’ü ve Hüsnü Süslü’yü tanıyorum. Süslü ne kadar başarılı olabilir bilemiyorum. Tek bildiğim Kartal’ın varlıklı bir ailesinden geldiği. Tüm CHP adaylarının iyi niyetle Kartal halkına hizmet etmek istediği konusunda hiç şüphem yok.

Benim kişisel olarak desteğim Altınok Öz’e, RP, SP ve Ak Parti döneminde üstüste gelen belediye başkanları döneminde Kartal oldukça geri kalmıştı. Öz döneminde Kartal toparlandı, başkanlığı aldığı ilk günlerde bile Kartal’ın heryerini asfaltlamaya başladı. İlk günlerde ortaya çıkan çöp toplama sorununu kısa dönemde çözdü. Gece uyumaktan başka hiç bir özelliği olmayan Kartal’da barlar sokağının açılmasına ön ayak oldu, yeşil alanları ve parkları çoğalttı, yaptığı parklar da alışılmış olduğu üzere göstermelik değildi. Evimin yakınlarındaki Ak Parti döneminde belediye garajı ve hatta bir dönem çöplük olarak kullanılan eski sinemayı meydan yaptı, mahallenin havası değişti. Biraz daha ileriye Mehmet Ali Büklü Parkı’nı yaptı. Çırçır Caddesi’ni güzelleştirdi. Kartallı Kazım Meydanı yapılmadan önce, sıradan bir vatandaş olarak Belediye’nin Beyaz Masa’sına bu bölgeye bank yapılmasının Cuma Pazarı’ndan gelen yaşlı kadınlar için faydalı olacağını yazdım, bir kaç hafta içerisinde bu banklar tam dediğim yere konuldu. Her önünden geçerken orada dinlenen birilerini görünce mutlu oluyorum.

Özetle, siyasi veya kişisel hiç bir bağlantımın veya çıkarımın olmadığı, “mezhepsel” farklılıkları olan Altınok Öz’ün değiştirilmesi için en azından şimdilik bir neden göremiyorum.

Biraz önce Mustafa Kul’un web sayfasını inceledim, “projeler” bölümü çalışmıyor, burayı da düzeltirse kendisini tanıma fırsatımız olur.

Diğer adayları destekleyenlerin, CHP’li diğer adayları karalamadan, ne yapmak istediklerini açık bir şekilde yazmaları ve kendilerini tanıtmaları daha olumlu olur. Başkalarını karalamak hem karalayan adaya, hem karalanan adaya, hem CHP’ye, hem Kartal’a, hem de Türkiye’ye zarar verir.

Söylediğim gibi, Altınok Öz babamın oğlu değil. Diğer tüm aday adaylarını da tanımak isterim.

Kartaldan

Bu anketin neresi skandal anlamadım. Aday olmaya yakın üç isim zaten aşikar… Bunlardan biride Mustafa Kul

Mehmet güler

Kartalda ikamet eden seçim olduğunda tereddüt etmeden CHP’ye oyunu veren sevgili Alevi yurttaşlarımız oyu ile o makama oturan geçtiğimiz hafta Kartal Cem evinde yapılan iftar yemeğinde yemek yemeyip sadece hurma ile yetinip sonra da ekmeği tuzlayarak yiyen mevcut Kartal belediye başkanını buradan içinde insan sevgisi olan herkese şikayet ediyorum. Adam birşey yemek zorunda değil diyebilirsiniz fakat orda yemek yemeyip sadece ekmeği tuzlayıp yemek bu topluma hakarettir.Bu kişi aday olursa vay CHP nin haline. Saygılarımla. Onun için bırakın bu içi boş saçma sapan haberleri de, gerçek haber niteliğindeki olayları vatandaşlara servis edin. Sayın Bakanı herkes tanıyor niteliklerini saymamıza gerek yok boyle degerli siyasetçileri siyasetten soğutmayın. Faşizmin AKP lisi CHP lisi olmaz Faşist faşisttir mevcut belediye başkanı gibi. Saygılar….

Mehmet güler

Kartalda ikamet eden seçim olduğunda tereddüt etmeden CHP’ye oyunu veren sevgili Alevi yurttaşlarımız oyu ile o makama oturan geçtiğimiz hafta Kartal Cem evinde yapılan iftar yemeğinde yemek yemeyip sadece hurma ile yetinip sonra da ekmeği tuzlayarak yiyen mevcut Kartal belediye başkanını buradan içinde insan sevgisi olan herkese şikayet ediyorum. Adam birşey yemek zorunda değil diyebilirsiniz fakat orda yemek yemeyip sadece ekmeği tuzlayıp yemek bu topluma hakarettir.Bu kişi aday olursa vay CHP nin haline. Saygılarımla. Onun için bırakın bu içi boş saçma sapan haberleri de, gerçek haber niteliğindeki olayları vatandaşlara servis edin. Sayın Bakanı herkes tanıyor niteliklerini saymamıza gerek yok boyle degerli siyasetçileri siyasetten soğutmayın. Faşizmin AKP lisi CHP lisi olmaz Faşist faşisttir mevcut belediye başkanı gibi. Saygılar….

elif tan

karalama yaparken iyice araştırıp sordunuzmu ,hemen yargıladınız başka bir aday adayı da yapmış olabilir gerçeklerei araştırıp öyle yorum yapalım derim…

iletişimci

Siyasette neler yapacağı şuanda belli oldu. Üç kağıtçı…

haberci

Kartalı kartallar yönetecek ithal aday istemiyoruz. Ali cengiz oyunlarına son…