Tuzla Marina 2015’te Hizmete Giriyor

Tuzla’da su kanalları ve denize yapılacak adacıklarla “Venedik” modelinin uygulanacağı 840 yat kapasiteli marinanın 2015 yılı mart ayında hizmete girmesi planlanıyor.

İnşa çalışmaları süren Tuzla Marina projesi hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, bu kapsamdaki bir projenin ilçeyi dünya ölçeğinde bir cazibe merkezi haline getireceğini ifade etti. Yazıcı, Tuzla Marina’nın, mimari yapısı ve içerisindeki fonksiyonel birimleriye dünyanın sayılı marinaları arasında yer alacağını anlattı.

Tuzla Marina’nın, sosyal alanları ve 840 yat kapasitesi ile bir çekim merkezi olacağını ifade eden Yazıcı, “Bu proje ile Tuzla’ya yılda 25 milyon iç ve dış turizmden ziyaretçi bekliyoruz. Tuzla Marina, E-5 ve raylı sistem ile entegre olacak ve ulaşım akslarının da merkezinde yer alacak. Tuzla Marina, vatandaşın ekonomik yaşamına da büyük katkı sağlayacak. Marina projesi ile en az 2 bin 500 vatandaşa istihdam sağlanacak” diye konuştu.

Marina, 2015’te hizmete girecek

Tuzla’ya dünya ölçeğinde bir proje kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Yazıcı, projenin, her ekonomik düzeyden insanın faydalanacağı ve hem yerli hem yabancı ziyaretçilerin tercih edeceği fonksiyonel bir yapıya sahip olacağını vurguladı.

Başkan Yazıcı, “İnşaat çalışmaları sürmekte olan ve ilk günden itibaren duyan herkesin büyük heyecanla beklediği projenin 2015 yılı mart ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor” ifadelerini kullandı.

Tuzla Marina

Tuzla’da 185 bin metrekare yeşil alanı da bünyesinde barındıracak 840 yat kapasiteli marina projesi kapsamında balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları, eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark da yer alacak.

550 dönüm üzerine kurulacak projede, su kanalları ve denize yapılması planlanan adacıklarla “Venedik” modeli uygulanacak. 250 milyon dolara mal olacağı belirtilen projeyle Tuzla’ya yatırımların ve gelen turist sayısının artması hedefleniyor.