Kartalspor’da Şaban Yıldırım’dan bomba açıklama

- Yorumla

Kartalspor’da teknik direktör Şaban Yıldırım öğrencilerine sahip çıktı. AA’ya açıklama yapan Yıldırım şunları kaydetti:

Bu çocuklar evlerine gidecek dolmuş parası bulamıyorlar

Bu çocuklar evlerine gidecek dolmuş parası bulamıyorlar. Kimisi mevcut evini, arabasını sattı. Banka kredilerine girenler oldu. İnsanlar borçlara karşı sokağa çıkamaz hale geldiler. Bir sene daha burada kalsam ben de belki evimi satmak zorunda kalacağım. Bu raddeye getirilmiş, defalarca söz verilmiş bir takımdan söz ediyoruz. Bu çocuklar formalarına, işlerine ve birbirlerine olan saygılarından şimdiye kadar iyi bir takım hüviyeti gösterip buraya kadar geldiler.

Artık dayanacak gücümüz kalmadı

Para problemi yaşayan takımlar kadrosu ne kadar iyi olursa olsun kesinlikle büyük düşüşler yaşarlar. Ama bizim takımımız, bu hafta kazandığı takdirde neredeyse play-off’u garantilemiş olacak. Takımımız bu durumda. Her defasında söz verdiler, tutmadılar, buraya kadar getirdiler. Bu maç için sözleri vardı, o sözlerini de yerine getirmediler. Artık insanların dayanacak gücü kalmadı. Mesele para meselesi olmaktan çıktı.

Yönetim kurulu kendilerini kurtarmak için yalanlar söylüyor

Çocuklar, yönetim kurulu tarafından, kendilerinin hafta sonu eğlencesi gibi görüldüğünü hissediyorlar. Geliyorlar hafta sonu bir şey yokmuş gibi eğleniyorlar. Takım maç kazanıyor o başarının hazzını yaşamaya çalışıyorlar. Yönetim kurulu verdiği sözleri tutmadı. Kendilerini kurtarmak için yalanlar söylemektedirler. Böyle bir ortamdan dolayı çocuklar böyle bir karar almışlardır.

[ilgili img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2013/08/kartalsportema.jpg” baslik=”Yönetimde görev dağılımları belli oldu” url=”http://www.kartal24.com/37770-kartalspor-yonetiminde-gorev-dagilimlari-belli-oldu”]

Son ana kadar bekleyeceğiz

Ben prensip olarak bu tip kararlara karşıyım. Yarınki maça çıkmama kararı konusunda güçlü bir istek var. Masadaki en güçlü seçenek bu. Son ana kadar biz yöneticilerin vecibelerini yerine getirmesini bekleyeceğiz, ben de buradayım, bekliyorum. Diyalog kanallarını kapatmamaya çalışıyorum. Şu anda insanların içinde güçlü bir şekilde bu duygu vardır. Mantık çok fazla devrede değildir.

[ilgili img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2014/03/375086-TURGUTLUSPOR-KARTALSPOR-FOTOGRAFLARI.jpg” baslik=”Maça çıkılacak mı? İçeriden bilgi” url=”http://www.kartal24.com/37952-kartalspor-maca-cikacak-mi-iceriden-bilgi”]

Kimse oyuncularımı suçlayamaz, suçlayan haksızlık etmiş olur

Kimse oyuncularımı suçlayamaz, suçlayan haksızlık etmiş olur. Oyuncularımın bu yaptığını destekliyorum, onların yanındayım. Ben onlardan ayrı değilim, biz o takımla buraya kadar geldik. Biz şampiyonluk istiyoruz. Şampiyonluk bizim davamız, bu yöneticilerin davası olmadı maalesef. Bizim şampiyon olmamızı, play-off’a kalmamızı istemediler. Sürekli yaptıklarıyla bu takımı ayağından çektiler. Bu takımın bundan sonraki davası da şampiyonluktur.

[ilgili img=”http://www.kartal24.com/dosyalar/2013/08/kartalsportema.jpg” baslik=”İşte alacağı ceza! Maça çıkmazsa…” url=”http://www.kartal24.com/37986-iste-alacagi-ceza-maca-cikmazsa”]

x
Yorumlar