Soma Holding’in Kartal projesi iptal edildi

Soma’da yaşanan ve Türkiye’yi üzüntüye boğan maden faciasıyla gündeme gelen Soma Grubu’nun inşaat kolunun daha önce Kartal’da hayata geçireceğini açıkladığı ofis alanları ve alışveriş merkezi projesi de iptal oldu.

Kartal’daki ofis-AVM projesinin arazi sahibi durumundaki Yılsan Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Talat Yıldırım, projeyi kendilerinin hayata geçirmeye karar verdiklerini ifade etti. Buna göre yola cepheli 29 dönümlük alanda hayata geçirilmesi planlanan projede 64 bin metrekarelik inşaat alanında ofis alanları ve alışveriş merkezi bulunacak.

‘3 GRUP TEKLIF VERDI, BAKACAĞIZ’

Habertürk’ün sorularını cevaplandıran Yıldırım, “Kartal arazimiz ile ilgili olarak Soma Grubu’nun da içinde bulunduğu yaklaşık 3 gruptan teklif aldık. Ancak hiçbirinin teklifinden memnun olmayınca projemizi kendimiz üstlenmeye karar verdik. Gelecek dönemde projemizin çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Yıldırım, facianın ilk gününde daha önce proje için Soma Grubu ile anlaştıklarını ve imar planlarının onaylanmasının ardından çalışmalar için kolları sıvayacaklarını ifade etmişti.