Üçüncü köprünün bağlantı yolları için yeni imar planı kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul 8. İdare Mahkemesiʹnce iptal edilen üçüncü köprünün bağlantı yollarına ilişkin hazırlanan yeni imar planını kabul etti.

Meclisin temmuz ayı toplantılarının bugünkünde, İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan yeni imar planları gündeme geldi.

Toplantıda, “Kuzey Marmara Otoyolu Beykoz ve Sarıyer Rumelifeneri Boğaziçi geri görünüm ve etkilenme bölgesi geçişlerine ilişkin imar planı değişikliği”nin mahkeme tarafından iptal edilmesinin ardından bağlantı yolları için hazırlanan koruma amaçlı nazım planı da görüşüldü.

Sarıyer ve Beykoz ilçelerini içeren plana CHPʹli komisyon üyeleri itiraz şerhi koydu.

Yeni planın meclisteki oylamasında da CHPʹli üyeler karara katılmadı. Planla ilgili komisyon raporu, oy çokluğuyla kabul edildi.

Yeni plan doğrultusunda 3. köprüyle ilgili çalışmalara devam edilecek. Toplantıda ayrıca Fatihʹteki İstanbul İmam Hatip Lisesiʹnin yenilenmesiyle ilgili rapor da CHPʹli üyelerin itirazlarına karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

Mecliste ayrıca Kadıköy-Bostancı-Kayışdağı Yol Kavşak Projesi de onaylandı.

Kadıköy-Kartal Metrosu 2016ʹya kadar indirimli Meclis toplantısında, hala yüzde 50 indirimli seyahat edilen Kadıköy-Maltepe-Kartal metro hattındaki indirimin 15 Ocak 2016ʹya kadar uzatılması ile Ressam

Nuri İyemʹin isminin Beşiktaşʹta bir sokağa verilmesi de kararlaştırıldı.