Kartal’da Fabrika Arazileri Satışa Çıkıyor

Anadolu Grubu ve Adel Kalemcilik’e ait Kartal’da bulunan fabrika arazileri, fabrikaların şehri dışına taşınması sebebiyle bir bir satışa çıkarılıyor..

Anadolu Grubu’nun da birçok fabrikasının yer aldığı Kartal’daki fabrikalar yavaş yavaş şehir dışına taşınmaya başladı.

Adel Kalemcilik’in Kartal’da kentsel dönüşüm bölgesi içinde 16 dönümlük bir arazisi bulunuyor. Aynı araziye bitişik yerde ise Anadolu Efes’in yeri var. İki arazinin toplamı 35 dönümü geçiyor. Yine aynı bölgede Anadolu Isuzu’ya ait 50 dönümlük bir arazi daha var. Anadolu Isuzu bu arazi üzerinde kurulu fabrikayı boşaltarak Şekerpınar’a taşındı. Adel Kalemcilik ve Anadolu Efes ise taşınma hazırlıkları yapıyor. Adel Kalemcilik’in yıl sonuna kadar Gebze Şekerpınar’daki yeni yerine taşınması planlanıyor.

Fabrika binaların bulunduğu yaklaşık 85 dönümlük arazilerin nasıl değerlendirileceği ise merak konusu. Anadolu Grubu’nun bu değerli arazilere kendisinin proje yapacağı konusunda haberler çıkmıştı.

Ancak bize gelen yeni bilgiye göre grubun patronu Tuncay Özilhan değerli arazileri satışa çıkarmış. Bu kararı duyan birçok konut müteahhidi de arazileri satın alabilmek için Tuncay Özilhan’ın kapısını aşındırmaya başlamış.

 

Kaynak: PARA