DAP Yapı: “Kartal Projemiz Dünyada Ses Getirecek”

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Türk ve İngiliz mimarlık ofisleriyle konsept çalışmalarına başladıklarını belirtterek, “Projenin konsepti neredeyse tamamlandı. Şu anda detaylar için çalışıyoruz, 2013 içinde inşaata ve satışlara başlamayı planlıyoruz” dedi.

Kartal arazisini öve öve bitiremeyen Yılmaz, “Kartal’daki arsanın benzerini dünyada aradım ama bulamadım. Bu kadar geniş kapsamlısını görmedim. Projenin içinde yok yok” derken, tasarlanan projenin içerisinde rezidans, okul, AVM, hastane, marina, ofis ve cami olmasının planlandığını belirtti.

Kartal-Kadıköy şeridi Levent-Maslak’ı geçecek

Projenin toplam satış değerinin 2 milyar lirayı bulması öngörülüyor. Kartal’ın bölge olarak yükselişte olduğunu ve gayrimenkul fiyatlarının 3 kat artış gösterdiğini belirten Yılmaz, “Bu proje bölge için dönüm noktası olacak. 7-8 yıl sonra herkes Kartal-Kadıköy sahil şeridinde oturmak isteyecek. Buraların değeri Levent-Maslak hattını geçecek. Bizim projemizle birlikte Kartal’da diğer firmalar da harekete geçip bölgenin çehresi tamamen değişecek” dedi. önce yapıldığını ve KDV ile satacağız. Bu oluşturuyor” dedi

KDV bize vurmaz

Yılmaz, Kartal projesinin ihalesinin 31 Aralık 2012’den önce yapıldığını ve KDV artışından etkilenmediğini belirterek, “Konutları yüzde 1 KDV ile satacağız. Bu durum maliyetlerimiz ve uygun fiyatlı konut açısından bize avantaj oluşturuyor” dedi.