Ekşioğlu’ndan Başkan Öz’e ziyaret

Era Gayri Menkul Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz’ü ziyaret etti.

Ziyarette Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Can Ekşioğlu ve beraberindeki heyete Kartal’da yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı. Kartal Belediyesi’nin Ar – Ge’si olan Tasarım Araştırma Katılım TAK KARTAL’ı da konuklarına tanıtan Başkan Altınok Öz, burada TAK Kartal’ın yaptığı çalışmalardan ‘Kıyı Köşe – Canlanan Mekanlar’, ‘Mahalle Eylem Planı’ ve Türkiye’de ilk olarak Kartal Belediyesi’nin çıkardığı Sosyal Etki Değerlendirme ‘SED’ raporu hakkında bilgi verdi.

Kartal’da değişimin devam ettiğini belirten Başkan Altınok Öz, Era Gayri Menkul Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu ve beraberindekilerle birlikte proje odasına geçti. Burada da konuklarına ilçede bugüne kadar yapılan ve devam eden deprem dönüşüm çalışmalarını anlatan Başkan Altınok Öz, Kartal’da dönüşümün çok yönlü düşünülerek gerçekleştirildiğini, vatandaşların görüşlerinin alındığı mahalle toplantılarında tüm konuşulanların kayda alındığını hatırlattı ve bu kayıtların, ‘Deprem ve Kentsel Dönüşüme Arkanızı Dönmeyin’ adıyla kitaplaştırıldığını belirtti.

İlçede yapılan yeşil alan ve parklara da değinen Başkan Altınok Öz, Antoni Plàcid Guillem Gaudí’nin Barselona’da yaptığı havuzun benzerinin, inşası devam eden ve tamamlandığında ilçenin en büyük parkı olacak Havuz Sokak Yanı Parkı’nda yapılmakta olduğunu sözlerine ekledi. Başkan Altınok Öz, daha sonra konuklarıyla birlikte Kartal Belediyesi Sosyal Medya birimine gelerek çalışmaları yakından inceledi ve yakın zamanda “Çek Gönder, Birlikte Çözelim” başlığıyla hayata geçecek Kartal Belediyesi WhatsApp hattı hakkında bilgi verdi.