Fer Yapı Yöneti̇mi̇nden Başkan Altınok Öz’e Zi̇yaret

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova’yı makamında ağırladı. Başkan Altınok Öz: “Türkiye’de SED Raporu’nu çıkaran ilk belediyeyiz.” dedi.

Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Altınok Öz, Kartal’da hayata geçen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’nu Türkiye’de ilk biz çıkardık”

Görüşmede konuğuna Sosyal Etki Değerlendirme (SED) Raporu’ndan bahseden Başkan Altınok Öz şöyle konuştu: “Sosyal Etki Değerlendirme Raporu’nu Türkiye’de ilk olarak Kartal Belediyesi çıkardı. ÇED Raporu nasıl çevreyi inceliyorsa; bizim çıkardığımız SED raporu da değişimin ve dönüşümün insanı nasıl etkilediğini bizlere gösteriyor. Hazırladığımız bu SED Raporu, değişen ve dönüşen Kartal’da halkın bizden neler istediği, neler beklediği, değişip dönüşürken insan faktörünü etkileyen etkenlerin neler olduğu, belediye olarak yapmamız gerekenlerin neler olduğu konusunda bize yol gösteriyor. Bu rapor sanatçılar da dahil olmak üzere birçok kesimin dikkatini çekti, raporu incelemek isteyenlerin sayısı oldukça fazla.”

“Her mahallenin bir eylem planı olacak”

Türkiye’de başka bir ilke daha imza attıklarını söyleyen Başkan Altınok Öz, her mahallenin bir eylem planı hazırlandığını belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kartal’ın 20 mahallesi var. Bu mahallelere bir eylem planı lazımdı. TAK Kartal (Tasarım Araştırma Katılım) tarafından mahallelere yönelik eylem planları çıkarıldı. Bu eylem planında 15 dakikaya okula, parka, kamu kurumlarına nasıl ulaşılacağı yer alıyor. Mahallelerin eksikleri nelerdir, mahallelere nasıl bir çalışma yapılmalı konularında mahalle eylem planı bizlere ölçü verecektir. Her mahalleye eylem planı hazırlanacak.”

“Türkiye’de dönüşümü en iyi Kartal Belediyesi yapıyor”

Göreve geldiği günden bu yana Kartal’da projelerin hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Başkan Altınok Öz: “Türkiye’de Deprem Dönüşüm Müdürlüğü’nü kuran ilk belediye Kartal Belediyesi’dir. Deprem Dönüşüm Müdürlüğümüzde konusunda uzman arkadaşlar, Kartal’daki siteleri ve depreme dayanaksız binaları en ince detayına kadar inceledi. Site ve mahalle sakinleriyle toplantılar yaptık. Deprem ve yerinde dönüşüm konularında halka bilgi verdik. Mahalle toplantılarını kayıt altına aldık. Mahallelinin söyledikleri ve bizim söylediklerimizi derleyerek kitaplaştırdık. İşte bu kitabı Türkiye’de ilk çıkaran belediye de yine Kartal Belediyesi oldu. Şunun bilinmesi lazım Türkiye’de dönüşümü en iyi Kartal Belediyesi yapıyor.” dedi.

Konuğu ile proje odasına geçen Başkan Altınok Öz burada Hürriyet Mahallesi’nde yapılacak olan çalışmalar ile Uğur Mumcu ve Ceviz Meydanı projelerini anlattı. Sosyal Medya Grubu’nu da ziyaret eden Ramadan Kumova, Kartal Belediyesi’nin sosyal medya çalışmaları hakkında bilgilendirildi. Ziyaretin sonunda Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, Başkan Altınok Öz’e çalışmalarında başarılar dilerken; Başkan Altınok Öz de ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kumova’ya teşekkür etti.

FER YAPI YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E ZİYARET (10)

FER YAPI YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ’E ZİYARET (11)