Kartal arsası için dev proje imzalandı

Emlak Konut GYO’nun Kartal arsası için düzenlediği ihaleyi kazanan Dap Yapı – Eltes İnşaat proje ortaklığı dün sözleşmeyi imzaladı.

İçinde okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsuru barındıracak olan ve önünde marina bulunan ilk karma projeyi hayata geçirmek üzere çalışmalar başladı.

Önünde marina olan ilk karma proje

Bu proje İstanbul’un denize sıfır, bu ölçekteki tek gayrimenkul projesi olma özelliğini taşıyor. Kartal’daki arsanın benzerini dünyada aradım ama bulamadım. Bu kadar geniş kapsamlısını görmedim. İçinde marina, okul, AVM, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsur yer alıyor. Önünde marina bulunan ilk karma proje. Projenin konseptini neredeyse tamamladık. Türkiye’deki mimarlarımız, İngiltere’den bir mimarlık ofisiyle birlikte gece gündüz çalışıyor. Her adımı büyük bir heyecanla takip ediyorum. Gelen eskizlere gece yarısı uyanıp baktığım oluyor. İstanbul’un en güzel arazisinde ülkemizi ulusal arenada temsil edebilecek eserler inşa edeceğiz. Dünyada ses getirecek bir proje olacak. İstanbul’a gelen her turistin görmek isteyeceği, insanların saatlerce durup seyredebileceği, bir eser olsun istiyoruz.

Ben Türkiye aşığı bir insanım. Kartal’da dünya ölçeğinde bir proje üreterek ilçeyi 3-5 basamak yükseğe çıkaracağız. Hayata geçmesiyle birlikte Kartal sahil şeridindeki fiyatlar katlanacak. Bizim projemizle birlikte Kartal’da diğer firmalar da harekete geçtiğinde, bölgenin çehresi tamamen değişecek.

Yeni bir metropol oluşacak

Projemiz, Zaha Halid’in Kartal için tasarladığı dönüşüm alanının önünde yer alıyor. Anadolu yakasında birinci derece merkez oluşturma vizyonuyla geliştirilen Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi, çevresiyle birlikte 4.5 milyon insanı barındıracak. İstanbul için yeni ve uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi doğmuş olacak. Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul’un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurtiçi ve yurtdışına bağlanacak. Karayolu ve demiryolu bağlantıları ile konut alanlarını birbirine bağlayan kültürel alan, opera evi, park, oteller, restoranlar, yat limanı ve marina yer alacak.

Kartal, Büyükdere Caddesi’ne alternatif olacak

DAP YAPI olarak son dönemde en prestijli projelerimizi Kartal-Maltepe bölgesinde hayata geçirdik. Anadolu yakasının Büyükdere Caddesi ve Levent’i olma yolunda ilerleyen Kartal-Maltepe, ulaşım ve konum açısından avantajlı bir bölge. E5 ve TEM bağlantısı hem özel araç hem de toplu taşıma için güçlü ulaşım aksları yaratıyor. Kadıköy-Kartal metro hattı, Kartal-Maltepe’nin cazibesini artıracak. 7-8 yıl sonra herkes Kartal-Kadıköy sahil şeridinde oturmak isteyecek. Buraların değeri Levent-Maslak hattını geçecek.