Siemens Türkiye, Kartal’daki arazisini satışa çıkaracak

Simens, İstanbul Kartal’daki arazisini satışa çıkarttı. Şirket, Kartal’daki 250 dönüm arazisinin önemli bölümünü satacağını duyurdu. Siemens’in Kartal’daki arazisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Simens Türkiye CEO’su Geliş, satıştan elde edilecek gelirle yatırımlara devam edeceklerini duyurdu.

Siemens Türkiye, Kartal’daki merkezi

Siemens’in Kartal’daki arazisi satılacak mı? Siemens’in Türkiye’nin dört bir tarafında ve Ortadoğu’da yıllık 200 milyon euroluk projelerini yürüten grup, Kartal’ı yönetim merkezi ve Gebze’yi ise üretim merkezi yapacak. Siemens’in halihazırda genel merkezi Kartal’da bulunuyor.

Siemens tarafından Gebze’de mevcut yatırımların yanına yeni fabrikalar eklenecek. Yatırım planı daha önce açıklanan tramvay fabrikasının yapımı sürüyor. Bunun yanında alçak gerilim fabrikası ve müşteri hizmetleri merkezi de kurulacak. Kartal’daki Siemens arazisi satışa çıkarılacak. Siemens’in Kartal’daki yönetim mekanizmaları da devam ettirilecek.

Siemens Türkiye Kartal arazisi

Siemens Türkiye’nin Kartal’da 250 dönüm arazisi bulunuyor. Burası, fabrikadan kentsel dönüşümün önemli merkezlerinden biri olan Kartal’ın en büyük arazileri arasında yer alıyor.

Şirket, yönetim merkezini bu arazide yapacağı Siemens Center’da toplayacak. Çalışanlar için ayrıca bir rezidans projesi de gerçekleştirilecek.

250 dönümlük arazinin önemli bir bölümü ise satışa çıkarılacak. Mevcut projeler henüz tam netleşmediği için arazinin ne kadarlık bölümünün satılacağı henüz belli değil. Bölgenin tek sahipli en önemli arazilerinden biri olan bu arazinin ciddi talep görmesi bekleniyor.