Pendik Belediyesi kurban kesim alanı Kurnaköy’de

- Yorumla

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kurbanlık Satış Alanı da hareketlenmeye başladı. Bu yıl da Kurnaköy Piknik Alanı’nda bulunan satış ve kesim alanına ulaşım ve kurban kesim ücretleri aşağıda yer almaktadır.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmasıyla beraber Kurnaköy Piknik Alanı’nda yer alan Kurbanlık Satış ve Kesim Alanındaki hareketlenme de arttı. Çadırlarda satışa sunulan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar Pendik Belediyesi Veterinerlik Ekipleri tarafından tek tek kontrolden geçirilerek satışa uygun olanların kulağına yeşil küpe takıyor.

Pendik kurban kesim ücretleri

Alanda satış hizmeti olduğu gibi kesim hizmeti de verilecek. Alana 2 ana, 2 de konteyner olmak üzere toplam 4 büyükbaş kesim ünitesi yerleştirildi. Kaymakamlık başkanlığında oluşturulan komisyon tarafından kesim fiyatları da belirlendi. Fiyatlara geçen yıla göre zam yapıldı. Buna göre büyükbaş hayvanlar 300, küçükbaş hayvanlar ise 70 TL’den kesilecek. Parçalama isteyenler ise 170 TL daha ödeyecek. Kurban kesim işlemleri için sıra numarasını 29 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arasında Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda bulunan idari binada verilecektir.

Kurban kesimleri için belirtilen ücret karşılığında iki ayrı kesim ünitesinde kurbanın kafası kesilecek, derisi yüzülecek, sakatatları ayrılacak ve 8 parçaya bölünerek kestiren vatandaşa teslim edilecektir. Daha fazla parçalama talebi olanlar için ekstra parçalama ücreti karşılığında kesilmiş olan kurban, küçük parçalara ayrılacak ve istenilen hisse sayısına göre eşit miktarlarda bölünerek vatandaşa teslim edilecektir.

Pendik kurban kesim alanına nasıl gidilir?

Kurbanlık Satış ve Kesim Alanına kendi imkânlarıyla gidemeyen alıcılar için belediye tarafından servisler hizmete sokulacak.

Pendik kurban kesim alanı krokisi

x
Yorumlar