Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nden randevu nasıl alınır?

Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nden randevu almak çok kolay. Yazımızda, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nden randevu nasıl alınır, randevu alırken nelere dikkat etmek gerekir gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Eskiden randevu almak için sabah erken kalkıp hastane kuyruklarında beklemek gerekirdi. Ancak, uzun bir süredir bu devir tarihe karıştı. Artık randevu almak için internet üzerinden işlem yapmanız veye telefon ile arama yapmanız gerekli. İnternetten randevu Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden verilmekte. Telefonla randevu ise Alo 182 üzerinden verilmekte.

MHRS’den randevu nasıl alınır?

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden, Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi için onine randevu almak için, internete bağlı bir cep telefonu, tablet ya da bilgisayara ihtiyacınız var. Aşağıda, mobil veya bilgisayarda internet tarayıcısı ile randevunun nasıl alınacağı anlatılmıştır.

  1. Randevu almak için Hastane Randevu sitesine giriş yapılır.
  2. Merkezi Hekim Rаndevu Sistemi (MHRS) ile ilk kez randevu alacaklar, isterlerse yeni üyelik açabilir veya e-devlet ile giriş yapabilir.
  3. Ardından ilgili adımlar takip edilerek, T.C. kimlik numarası kullanılarak giriş yapılır.
  4. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil cihaz kullanarak randevu almak isterseniz, Android, IOS, BlаckBerry ve Windows işletim sistemine sahip herhangi bir cep telefonu ile MHRS Mobil uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz.

Eğer internete erişiminiz yoksa, Alo 182 ile kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz. Telefon ile Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi için randevu almak amacıyla, telefonunuzdan 182’yi aramanız gerekmektedir. Ardından telefona cevap veren operatöre, hangi ilde yaşadığınızı, hangi hastaneden randevu istediğinizi, hangi doktordan randevu almak istediğinizi ve saatini belirtmelisiniz. Randevunuz sizin adınıza kayıt edilecektir.

MHRS randevu iptal etmek

İnternet üzerinden randevu aldıysanız, tekrar Hastane Randevu sitesine giriş yapıp, randevularım kısmından gelecek randevularınızı görebilir ve iptal edebilirsiniz. Eğer Alo 182 ile randevu aldıysanız, 182’yi arayıp randevuyu iptal ettirebilirsiniz. Randevunuzu iptal etmek için en az 80 dakika öncesinde Alo 182 hattını aramanız gerekir. Böylece randevu tarihini erteleyebilirsiniz.

MHRS hastane randevu sistemi hakkında sık sorulan sorular

Soru: Aile fertleri için randevu alabilir miyim?

Cevap: Ailenizden bile olsa, randevu almak için aile fertleri için de ayrı hesap oluşturmak gerekiyor. Ailenizdeki kişinin onayı ile, TC kimlik numarasını kullanarak hesap oluşturabilirsiniz veya o kişi e-devlet ile sisteme giriş yaptıktan sonra randevu alabilirsiniz. Kendi hesabınızı kullanarak başkası için randevu alamazsınız.

Soru: Aynı gün için randevu alınabilir mi? Cevap: MHRS üzerinden aynı gün için randevu almak mümkün değildir. Sonraki gün için randevu alabilirsiniz.

Soru: MHRS’ye giremiyorum, şifremi unuttum. Cevap: Şifrenizi unuttuysanız, yeni şifre tanımlamak için hesabınıza bağlı cep telefonuna veya email adresine şifre gönderilmesini sağlayabilirsiniz. MHRS giriş kısmında yer alan şifremi unuttum kısmına tıklamalısınız.

Soru: Alo 182 üzerinden en erken hangi tarihe randevu alınabilir? Cevap: Yine MHRS’de olduğu gibi Alo 182’de de en erken 1 gün sonraya randevu veriliyor. En geç 15 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.

Soru: Alo 182 hattı ücretli midir? Cevap: Hem sabit hatlardan hem de cep telefonlarından 182′ yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla eşdeğerdir. BTK’ ya göre Türkiye’ de sabit hatları aramak 01.04.2013 tarihinden itibarendakikası en fazla 43,89 kuruştur. Türk-Telekom dakikası 7-15 kr. arası ücretlendirme yapmakta olup, tarifeler değişebilmektedir.

Soru: Aynı polikilinikten kaç kere randevu alabilirim? Cevap: Bir sağlık kurumunun belli bir polikinliğinde her gün için en fazla 1 randevu alma hakkınız vardır.

Soru: Alo 182’den en fazla kaç randevu alınabilir? Cevap: Alo 182 hattını arayarak kendinize veya yakınlarınıza tek seferde en fazla 4 randevu alabilirsiniz.