Kartal kurban satış ve kesim alanı 2024

Kartal’da 2023 Kurban Bayramı için kurban satış ve kesim alanı Yunus sahilinde olacak. Kartal Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda son hazırlıklar yapılarak kurbanlıklar Kartal’daki satış alanında vatandaşlara sunulacak.

Modern ve donanımlı sabit çadırlarda, birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde hizmet verecek kurban alanında satış ve kesim hizmeti verilecek. 48 bin metrekare büyüklüğündeki alan, eski Eczacıbaşı arazisi üstünde yer alıyor.

Kartal’da kurban satış ve kesim yeri nerede?

Kartal’da kurban satış ve kesim alanı Yunus sahilinde, İstMarina’nın yanındaki eski Eczacıbaşı arazisinde bulunuyor. Ulaşım için Kartal sahilindeki Yunus İETT veya Marmaray durağında inerek gidebilirsiniz. Kartal kurban satış alanı, İstMarina yanındaki Yunus Marmaray tren istasyonu önünde bulunuyor.

48 bin metrekare büyüklüğe sahip alan düzleştirilerek, zeminine asfalt kırığı ve mıcır serildi, arazideki otlar temizlendi. Büyükbaş ve küçükbaş için iki ayrı kesimhanenin inşa edildiği alana, aydınlatma direkleri konularak vatandaşların kurbanlarını rahat ve hijyenik bir ortamda kesmeleri sağlanacak.

Kartal’da kurban kesim alanları

Kartal’da kaymakamlık onaylı kurban kesim ve satış alanlarının adresi ise açıklandığı zaman burada yer alacaktır.