Maltepe Başıbüyük imar durumu

Maltepe’nin öncelikli kentsel dönüşüm alanlarından biri olarak kabul edilen Başıbüyük’ün 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kabul edildikten sonra askıya çıktı. Başıbüyük imar durumu ile ilgili önemli bir dönemeç dönüldü. Maltepe’nin Başıbüyük Mahallesi ile ilgili imar planları tamamlandı.

5 Eylül’e kadar askıda kalacak olan planlarla ilgili Başıbüyük Muhtarı Ayhan Karpuz, sivil toplum kuruluşları ve halkla birlikte yapılan toplantıya Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve teknik ekip katıldı. Toplantıda Başıbüyük imar sorunu hakkında tüm detaylar konuşuldu ve imar planı hakkında bilgi verildi.

Başıbüyük kentsel dönüşüm son durum

Toplantıda, emsal değerlerinden kat izinlerine, ormanlık alanlardan tapusu olan ve olmayanların durumuna, tapu tahsis belgesi olanlardan evleri donatı alanı içinde kalanların durumlarına kadar birçok bilgilendirme yapıldı. Başıbüyük kentsel dönüşüm projeleri hakkında da detaylı analizler yapıldı.

Maltepe Başıbüyük Mahallesi 1/5000 ölçekli imar planı 5 Eylül’e kadar aslıda olacak. İtiraz etmek isteyenler için son tarih 5 Eylül olacak. İmar planı askıdan indikten sonra geçerli olacak.