Maltepe’de bayramda mezarlıklara ücretsiz servis

İstanbul Maltepe’de, her sene olduğu gibi 2024 yılı Kurban Bayramı’nda da arife ve bayramın ilk günü, mezarlıklara ücretsiz ring seferleri düzenlenecek.

Maltepe Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sunulan servis hizmeti Küçükyalı, Başıbüyük, Büyükbakkalköy, Ferhatpaşa, Gülsuyu, Pendik Yeni Şıhlı, Osmangazi ve Kurtköy mezarlıklarına düzenlenecek ve seferler 08:00-16:00 saatleri arasında yapılacak.

15-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek ve Maltepe Merkez Meydanı’ndan hareket edecek servislerin güzergâhları şöyle:

Maltepe’de Mezarlıklara ücretsiz servis programı

1. Güzergah: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben yeni yoldan Başıbüyük Mezarlığı’na, oradan Küçükyalı Mezarlığı’na geçilecek. (Seferler yarım saat arayla düzenlenecek.)

2. Güzergah: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben sırasıyla Büyükbakkalköy ve Ferhatpaşa mezarlıklarına gidilecek. (Seferler yarım saat arayla düzenlenecek.)

3. Güzergah: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5 güzergâhını takiben Gülsuyu Mezarlığı’na ulaşım sağlanacak. (Seferler yarım saat arayla düzenlenecek.)

4. Güzergah: Maltepe Atatürk Caddesi’nden E-5’i takiben Pendik Köprüsü’nden Pendik Yeni Şıhlı, Osmangazi ve Kurtköy mezarlıklarına gidilecek. (Seferler birer saat arayla düzenlenecek.)