Kartal’da dikine yapılaşma devam ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert sözlerle eleştirdiği İstanbul’daki dikine yapılaşma Kartal’da son sürat devam ediyor. Erdoğan’ın eleştirilerine rağmen Kartal’ın her tarafında devasa yükseklikte konutlar ve rezidanslar yükselmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı şehircilik şurasında hemen herkesin altına imzasını atacağı bir konuşma yaparak “İnsanların şehirler üzerinde hakkı varsa şehirlerin de insanlar üzerinde hakkı var. Ben dikey değil yatay mimariden yanayım. İnsan toprağa yakın yaşamalıdır. Bu sebeple günümüz şehirleri insana huzur vermiyor. Beton, beton, beton. Orada ruh yok, huzur yok. Bu huzuru yeniden bulmak için biz yöneticiler başta olmak üzere tüm belediyelere çok ciddi işler düşüyor.” dedi. Erdoğan’ın bu sözleri, gözleri İstanbul’un son çeyrek asırlık yönetimine çevirdi. Kartal da da durum farklı değil.

İşte alttaki örnek Kartal’da yapımı devam eden Kartal Wings ve Lilyum Towers projelerinin son görüntüleri. Kartal sahil şeridi de bundan farksız durumda. Sahil boyunca devasa binalar yükselmeye devam ediyor.

Lilyum Tower, Kartal Petroliş Mahallesi

Kartal Wings, Kartal Petroliş Mahallesi