Pendik Ahmet Yesevi mahallesinde kentsel dönüşüm ve tapu dağıtımı

Ahmet Yesevi Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 700 hak sahibinin tapuya kavuştuğunu dile getirerek “Yeni düzenlemelerle birlikte mahalleye 3 okul, 3 veya 4 park ve 1 spor kompleksi kazandıracağız.”dedi.

Her Cuma Namazı sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu hafta Ahmet Yesevi Mahallesi sakinlerinin konuğu oldu. Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy ve İlçe Müftüsü Hüseyin Baş’ın da yer aldığı buluşmada vatandaşlar merak ettikleri tüm sorulara cevap aradı. Bu buluşmaların vatandaşlarla bir araya gelmek için bir vesile olduğunu söyleyen Başkan Şahin, vatandaşların telefon ya da sosyal medya aracılığıyla belediyeye rahatlıkla ulaşabildiğini ancak yüz yüze görüşmenin, muhabbet etmenin bambaşka olduğunu dile getirdi.

32’şer derslikli 2 okul yatırım programına alındı

Yeni imar uygulamasının ardından 700 hak sahibinin tapuya kavuştuğunu dile getiren Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, önümüzdeki yıllarda mahallenin çehresinin değişeceğini söyledi. Başkan Şahin şöyle devam etti: “Arsa kesintileri bir takım vatandaşların rahatsızlığına sebep olmuş olabilir. Ancak şu da iyi bilinmelidir ki bu kesintiler mahalleye yol, okul, park ve cami gibi sosyal donatı alanları olarak dönecektir. Bu kesintiler sonucunda mahalleye yeni yollar, 3 okul, 3 veya 4 park ve 1 spor kompleksi kazandıracağız. 32’şer derslikli 2 okulumuz bakanlığımızın yatırım programına alındı. 2018’in ikinci yarısında temellerini atmayı hedefliyoruz.” dedi.

Spor salonunu belediye tamamlayacak

Ergenekon İlkokulu yanına bir bağışçı tarafından başlanılan ancak yapımı yarıda kalan spor salonuyla ilgili sorulara açıklık getiren Başkan Şahin, burayı belediye olarak kendilerinin tamamlayacağını ancak hukuki sürecin sonuçlandırılmasını beklediklerini söyledi.