İstanbul’da bazı hastaneler kapatılıyor

- Yorumlar

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, şehir hastanelerinin açılmasıyla bazı devlet hastanelerinin kapatılacağını, depreme dayanıksız bazı hastanelerin de yıkılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, yenilenecek ve kapatılacak hastaneleri anlattı. Depreme dayanıksız olan hastaneleri yıkılacak. İstanbul’da Şişli Etfal yıkılacak, Seyrantepe’ye taşınacak. Okmeydanı ve Kartal Eğitim Araştırma hastanelerinin eski binaları yıkılıp yenisi yapılacak. Haydarpaşa Hastanesi’nin tarihi binası dışındaki binaları yıkılacak. Ankara’da Numune’nin de sadece tarihi binası kalacak.

Diğer yandan, Kartal’daki Yavuz Selim Devlet Hastanesi de kapatılarak cihazları, malzemeleri ve kadroları Tuzla’daki başka bir hastaneye devredildi.

Gümüş planlarla ilgili şunları söyledi:

Şehir hastaneleri nedeniyle bazı devlet hastaneleri kapatılacak. Depreme dayanıksız olan hastaneleri yıkacağız. Örneğin İstanbul’da Şişli Etfal yıkılacak, Seyrantepe’ye yapacağımız yeni hasteneye taşınacak. Okmeydanı’nın eski hastanesini yıkıyoruz, yenisini yapıyoruz. Kartal Hastanesi de yıkılıp, yenisi yapılacak. Haydarpaşa Hastanesi’nin tarihi binası kalacak, gerisi yıkılacak ve tarihi dokuya uygun yeni bir hastane yapılacak. Ankara’da Numune Hastanesi’nin tarihi binası kalacak. Diğer binalar yıkılacak.

x