Altınok Öz, Gebze’den gelen CHP heyetine ‘yerinde dönüşüm’ü anlattı

Kartal belediye başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz’ın öncülüğünde kendisini ziyaret eden CHP heyetine, 2009 yılından bu yana Kartal’da gerçekleştirdikleri ‘Yerinde Dönüşüm’ çalışmalarını bir sunum eşliğinde anlattı.

“44 bin 649 Kartallı Yeni Binasına Kavuştu”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ziyaretin devamında CHP heyetine yaklaşık 2 saat süren bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Altınok Öz, 2009 yılından bu yana Kartal’da gerçekleştirdikleri Yerinde Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Altınok Öz, Türkiye’de yerinde dönüşümü en iyi yapan belediyenin Kartal Belediyesi olduğunu kaydederek şu ana kadar gerçekleşen çalışmalar sayesinde ilçede 44 bin 649 vatandaşın olası deprem riskinden kurtularak yeni binalarına kavuştuğunu söyledi. Başkan Altınok Öz, yine Türkiye’de ilk Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün Kartal Belediyesi tarafından kurulduğunu da sözlerine ekledi.

Sunumun devamında, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Gökhan Akbulut, ziyaretçilere ilçedeki yerinde dönüşüm çalışmaları hakkında detaylı olarak bilgi verdi. Sunumun sonunda ise CHP heyeti Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e yerinde dönüşüm hakkında merak ettiklerini sordu, Başkan Altınok Öz de misafirlerinin merak ettiği sorulara cevap verdi.

Sunumda, Kartal belediye başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Kartal Belediyesi başkan yardımcısı Nuran Keriş, Kartal Belediyesi meclis üyesi Av. Perihan Sevim, şehir plancısı ve TAK Kartal’ın kurucusu Faruk Göksu, çok sayıda Gebze Belediyesi meclis üyesi, Kartal Belediyesi birim müdürleri ile sivil toplum örgütü üyeleri hazır bulundu.