Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkuru nerede?

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkurundan hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri.

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkuru, artık aktif olarak kullanılmamaktadır. Parkur hakkında detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz; buna parkurun tam bir pist haritası ve yol tarifi de dahildir.

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkuru hakkında bilgiler

Ehliyet direksiyon sınavlarının yapıldığı alan aşağıdaki harita üzerinde işaretlenerek hangi kısımda hangi direksiyon sınavının uygulandığı belirtilmiştir. Direksiyon sınavı için eğitmenler sürücü adaylarını Aydos Kuyu Kebap Et Mangal bahçesinde beklerler ve buradan alırlar. Direksiyon sınavı başlangıç noktası Şehit Aydın Çelik Caddesi’dir.

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanının tam adresi, Şehit Aydın Çelik Caddesi’dir. Sınav Şehit Aydın Çelik Caddesi parkın yanında başlar. Balıkeskir Caddesi ile Sakızağa caddesini ayıran kavşaktan dönüş yapılarak tekrar Şehit Aydın Çelik Caddesi’ne girilir ve bu caddede yokuş yukarı kalkış test yapılır. Daha sonra Yakacık caddesine girilir. Yakacık Caddesi’nden aşağıya gidilerek Samandıra Caddesi’nden kavşakta geri dönülür ve Yakacık Caddesi’ne geri gidilir.

Işıkları geçtikten sonra park testi alanına gidilir. Park testinden sonra Samandıra-Kartal bağlantısı yakınlarında ani fren testi yapılır. Samandıra Fenerbahçe tesisleri önünden de U dönüşü yapılır ve sınavın tamamlanması için sınav başlangıç noktasına geri dönülür. Sınavla ilgili detaylar alttaki haritada işaretlenmiştir.

Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Parkuru’na ulaşım

1. Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Soğanlık İstasyonu durağında inin. İSKİ çıkışından çıkılır. Minibüs veya otobüsle Uğurmumcu’ya gidebilirsiniz.

2. Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Kartal durağında inin. Trenden indikten sonra alttaki ulaşım seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:

İETT ile ulaşım: 132Z veya 131V veya 132C veya 134GK nolu İETT otobüslerine binip Bulvar durağında inip ulaşabilirsiniz.

Minibüsle ulaşım: C-80 Kartal-Yakacık-Soğanlık-Samandıra-Paşaköy veya C-86 Kartal-Yakacık-Samandıra-Sultanbeyli minibüsüne binip ulaşabilirsiniz.

3. Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına otobüsle ile gitmek için Yakacık Caddesi’ndeki Bulvar durağından geçen otobüslerle gidilebilir. Şehit Aydın Çelik Caddesi’ndeki Şeyh Şamil Caddesi durağından geçen otobüslerle gidilebilir.

4. Uğurmumcu Ehliyet Direksiyon Sınav Alanına giden Kartal – Yakacık – Yenidoğan, Kartal – Ortadağ – Akpınar Mahallesi – Samandıra – Merve minibüsü ile gidebilirsiniz.