İBB, Kadıköy’deki Fokurtu çay bahçesini satıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy İbrahimağa Mahallesi’nde yer alan ve çay bahçesi olarak kullanılan araziyi satışa sundu. Arazinin satış ihalesi 6 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Habertürk’ten Mehmet Demirkaya’nın haberine göre, Haydarpaşa Garı’nın yaklaşık 500 metre kuzeyinde, Saraçlar Çeşme mevkisinde yer alan ve halen “Fokurtu Aile Çay Bahçesi” adıyla hizmet verilen araziyi satışa sundu. İBB araziyi, 5 milyon TL’nin üzerinde bir bedelle satmak istiyor.

İmar durumuna göre arazinin bir kısmı konut diğer kısımları ise park ve yol alanında kalıyor. Satışa konu olan kısım ise toplam arazinin üçte biri. 6 Mart’ta yapılacak satış ihalesine konu arazi için, 5 milyon 267 TL muhammen bedel belirlendi. Arazi bu bedel üzerinden yapılacak açık artırma ile satılacak. İhaleye katılacakların 158 bin TL geçici teminat yatırması gerekiyor.

ibbden satılık-kartal24

İbrahimağa Mahallesi 253 ada 71 parselde bulunan arsanın, ihale ilanında “halihazır” durumu için “işgali” olduğu ve büyük kısmı yola gitmiş olan 69 nolu parselle birleşme şartı bulunuyor.