Ücretsiz icon siteleri

Simgeler, anlaşılması kolay bir mesajla atayabileceğiniz basitleştirilmiş grafik temsillerdir. Genellikle nesneleri veya kavramları değiştiren veya temsil eden semboller, işaretler veya şekillerdir. Etrafınızdaki hemen hemen her yerde kullanılırlar. Bilgisayarınızda, web sitelerinde, ticari kuruluşlarda, uygulamalarda, sosyal ağlarda, restoran menülerinde vb. kişisel veya profesyonel projeleriniz için, bilgisayarınızı kişiselleştirmek, sosyal profiller veya istediğiniz herhangi bir yerde bunlara ihtiyacınız varsa, birçoğunu ücretsiz olarak kolayca bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz ücretsiz icon sitelerini size gösteriyoruz.

Kişisel veya profesyonel projeleriniz için ikonlar arıyorsanız, ancak yazarlığı bir kişiye veya web sitesine atfedilen bir bağlantı koyma zorunluluğunuz olsun istemiyorsanız veya ücretli siteleri kullanmak imkanlarınız dahilinde değilse, size bazılarını göstereceğiz.

Bu sayfalarda koleksiyonlarınız için pek çok materyal bulacaksınız ve hepsinden iyisi, birçoğunda onları istediğiniz gibi kullanabilmeniz, hatta bazıları Photoshop ile düzenleyebilmeniz için PSD formatında bile geliyor, biraz ayrıntı ekleyebilirsiniz veya beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

Iconmonstr

Iconmonstr‘da toplam en az 316 koleksiyonda 4512’den fazla simge bulabilirsiniz. Başlıca avantajlarından biri, eserleri herhangi bir atıfta bulunmadan ticari ve ticari olmayan hizmet, proje ve ürünlerde kullanabilmenizdir. Ticari marka, hizmet veya logo olarak kullanamayacağınız gibi sınırlamalar vardır.

En son kreasyonlar çok yeni değil, ancak bu yıldan. Bunları SVG, PSD, EPS ve PNG’de alabilirsiniz. Şu anda tarayıcınızda veya bilgisayarınızın indirilenler bölümünde bulacaksınız.

Material Design

Material Design, çeşitli simgeler de dahil olmak üzere çeşitli grafik kaynaklarına ve tasarımlarınızı araçlarıyla oluşturma olanağına sahiptir. PNG ve SVG’de indirmenin yanı sıra bunları renk, boyut, yoğunluk, cihaza uyarlanmış ve daha fazlasında özelleştirebilirsiniz. Keşfedebileceğiniz bir Google kaynağıdır.

Bu sayfada sadece işaretler ve semboller değil, kullanabileceğiniz daha fazla araç bulacaksınız, bu yüzden başka projeler için kullanabileceğiniz için bir göz atmanız ilginç olur. Göreceğiniz gibi, bazıları çok basit ama etkili ve belli bir minimalist yönü var.

Canva

Canva‘da tasarımlarınızı geliştirmek için ve kreasyonlarınızda kullanabileceğiniz çok sayıda simge bulacaksınız. Daha gelişmiş grafik kaynaklarına sahip premium bir sürüm olmasına rağmen, ücretsiz sürümünde birçok ilginç malzeme bulacaksınız.

Kişisel veya profesyonel projeleriniz için grafik kaynakları edinebileceğiniz, şablonlarınızı oluşturabileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz, giderek daha fazla tanınan bir düzenleme aracıdır. İndirilen görüntü biçimini seçme ve diğer birçok ilginç işlevin yanı sıra istediğiniz boyuta uyarlama olanağına sahipsiniz.

Graphicburger

Graphicburger‘da farklı boyut ve formatlarda bulabileceğiniz simgelerden PNG, EPS, SGV, AI, PSD ve daha fazlasında bir seçim yapabilirsiniz. Multimedya, iş, seyahat, çeşitlilik avatarları ve çok daha fazlasına kadar birçok olanakla kendinizi bulacaksınız.

En yeni seçim değil, ancak çok fazla materyali var ve kontrol etmeye değer. Kişisel ve ticari kullanım içindirler, yaratıcılarıyla bağlantı kurmanızı gerektirmezler ve ayrıca vektörler, şablonlar ve daha fazlası gibi diğer yaratımlarınız için de yararlı olabilecek birçok başka kaynak bulacaksınız.

Smashing Magazine

Smashing Magazine, PNG veya SVG gibi farklı formatlarda özel yüksek kaliteli materyal bulabileceğiniz bir sitedir. Bazıları atıf gerektirse de, bağlantıya ihtiyaç duymayan çok daha fazlası vardır, bu nedenle, bağlantı vermek zorunda olmadığınız, ancak bunun için ödeme yapmadığınız bir şeyi aramak istiyorsanız bu harika bir fikir olabilir.

Öncelikle her indirmedeki koşulları bilin, çünkü yaratıcısına bir bağlantı yapmanızı gerektirmeyen birçok şey olsa da, bunu gerektirebilecek başkaları da vardır, ayrıca sayfanın koşullarını bilmeniz de uygundur. Kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdirler.

Dryicons

Dryicons sitesinde, onlar tarafından tasarlanan ve farklı kategorilerde bulunan 6700’den fazla vektör ve simge arasında arama yapabilirsiniz. E-ticaret, belgeler, tıbbi ve daha fazlası olabilirler. Arama seçeneğiniz olmasına rağmen çok görsel bir şekilde sunuldukları için web’e girdiğinizde bunları kolayca bulacaksınız.

Genellikle SVG vektörüdürler. Bir set seçtiğinizde, onu verirsiniz ve paketi indirmelerini sağlayabileceğiniz yeni bir sayfa açılır. Eğer kullanırsanız, yazara atıfta bulunmalısınız.

Findicons

Findicons‘ta 500.000’den fazla vektör kreasyonu ile çok sayıda ücretsiz simge ve paket bulacaksınız. Ayrıca, trendleri bilmekle ilgilenmeniz durumunda en çok aranan anahtar kelimeler görünür. Bunları ISO, ICNS, PNG ve hatta farklı boyutlarda indirerek tek tek indirebilirsiniz.

Genellikle bir bağlantı ile kullanımınızda kaynağı belirtmeniz gerekir. Ayrıca, size birçok ilginç işlev sağlayan bu sayfanın faydalarını tamamlamak için, istediğiniz biçime değiştirebileceğiniz veya doğrudan oluşturabileceğiniz bir dönüştürücü de vardır.

Behance

Behance‘de bu türden birçok ücretsiz grafik bulacaksınız. Arama motorunuzda arama yapabilir, kategorileri, araçları, rengi, konumu ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Dilerseniz aramanızda seçebileceğiniz çok sayıda filtre vardır, böylece tam olarak aradığınızı bulabilirsiniz.

Bir paket seçtiğinizde, sizi ücretsiz olarak alabileceğiniz indirme sayfasına götürür, böylece orada barındırılmazlar. İndireceğiniz sitenin koşullarına bakmanız ilginç olabilir. Kullanımı çok kolaydır ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ilginç kreasyonlara sahiptir.

Iconfinder

Iconfinder, yaklaşık 200 bin ücretsiz simge ve illüstrasyona veya 5 milyondan fazla ücretli plana erişebileceğiniz bir web sitesidir. Ticari kullanım için mükemmeldirler, çoğu yazara atıfta bulunmayı gerektirir ve web reklam desteklidir. Atıf gerektirmeyen bazılarını bulabilirsiniz, ancak bu daha zordur. Arama yapmak basittir, diğerlerinde olduğu gibi popüler aramaları da vardır.

Yukarıda, ihtiyacınıza göre daha fazla arama yapmak için seçebileceğiniz farklı kategoriler bulacaksınız. Örneğin, sosyal ağlarınız için kaynaklar bulabilirsiniz. Ayrıca bir çevrimiçi düzenleyiciye sahiptir. Eğer ilgileniyorsanız, milyonlarca kaliteli kaynak içeren bir ödeme seçeneği var, ancak ücretsiz sahip olduğunuz şey yeterli olabilir.