Facebook’un flört özelliği çıktı; peki nasıl çalışır

- Yorumlar

Facebook Dating adlı flört uygulaması kullanıma sunuldu. Uygulama, güvenlik özellikleri ve Instagram entegrasyonu da dahil olmak üzere birkaç yeni özellikle birlikte geldi. Uygulama şimdilik ABD’de ve 20 ülkede kullanıma sunuldu.

Facebook, üniversite öğrencilerinden dullara kadar romantik hesaplar peşindeki birçok kişinin mekanı olmuştur. Artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve 20 ülkedeki Facebook kullanıcıları, sosyal ağı resmi olarak bir randevu ve flört hizmeti olarak kullanabiliyorlar: özel profiller, bir eşleştirme algoritması ve daha fazlasıyla birlikte.

Geçen yıl test amaçlı bazı ülkelerde yayılmaya başlayan ve bugün ABD’de lanse edilen Facebook Dating, 18 yaş ve üstü kullanıcılarına anlamlı bir ilişki bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi özelliğe erişim sağlıyor. Bunlardan birçoğuna, diğer tanışma uygulamaları hakkında deneyim sahibi olan herkese aşina olacaktır.

facebook-dating

Facebook Dating nasıl çalışır?

Facebook Dating, mevcut Facebook uygulamasında yer alacak, ancak onu kullanmak için ayrı bir profil oluşturmanız gerekecek. Taşınan tek bilgi, adınız ve yaşınız olacak. Hizmet, bulunduğunuz yere, belirtilen tercihlere ve diğer faktörlere bağlı olarak potansiyel eşleşmeler sunacaktır. Aynı Facebook etkinliklerine katılan veya aynı Facebook gruplarının bir parçası olan kişilerle de eşleşmeyi seçebilirsiniz. Size göstermeyeceği tek şey, mevcut Facebook arkadaşlarınızdır – bu seçenek varsayılan olarak kapalıdır.

Facebook, Dating’i ABD’de hizmete sokarken birkaç yeni gizlilik ve güvenlik özelliğini de getirdi. Ve tabi ki Instagram’ı Dating ile bütünleştiriyor. Şirket, platformlarını yıl boyunca çeşitli şekillerde bir araya getirdiği için bu şaşırtıcı değil.

Facebook Dating ne zaman çıkacak?

Uygulamanın kullanıma sunulduğu ülkeler arasında ABD’nin yanı sıra, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Ekvador, Guyana, Lahos, Malezya, Meksika, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Surinam, Tayland, Uruguay ve Vietnam yer alıyor. Uygulamanın 2020 yılında Avrupa ve Türkiye’de de kullanıma sunulması bekleniyor.

x