Tweet sabitleme nasıl yapılır?

Tweet’lerin bir kez yayınlandıktan sonra Twitter’da her gün yayınlanan milyonlarca mesaj arasında kaybolduğunu hepimiz biliyoruz. Bu seçeneği kullanarak, her yeni ürün lansmanınızda veya hesabınıza giren takipçiler için oldukça önemli ve görünür bir mesaj bırakmak istediğinizde bir tweeti sabit şekilde ayarlayabileceksiniz. Bu sayede aynı içeriği tekrar tekrar tweetlemek zorunda kalmayacaksınız.

Tweet sabitleme

Tweetlerinizin olduğu profilinize girip sabitlemek istediğiniz tweeti buluyorsunuz. Bir kez orada, sağ alt köşede bulunan “Profiline sabitle” yazan üç noktalı simgeye tıklayın ve tamam!

1. Tweeti seçin veya bulun. Ardından sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.

tweet sabitleme 1

2. “Profiline sabitle” seçeneğini seçin.

tweet sabitleme 2

3. Sabitleme için gelen onay penceresini onaylayın.

tweet sabitleme 3

Sonuç olarak tweetiniz profilinize sabitlenmiş olacak. Ardından, o tweeti profilinizden ayırmak için aynı şekilde üç noktaya tıklayın ve “Profilden ayır” seçeneğine tıklayın.

sabitlenmis tweet

Ana sayfaya liste sabitleme

Twitter, temmuz ayında kullanıcıların favori listelerini iOS uygulamasında sabitleyebilme özelliğini test etmeye başladı. Böylece kullanıcıların tıpkı TweetDeck gibi diğer Twitter uygulamasında yapabileceklerinize benzer şekilde, bir listeye ekledikleri hesaplardan gelen tweetleri görüntülemek için ana sayfayı kolayca değiştirmelerinin bir yoluydu. O zamanlar, bu özellik seçilen bir grup insanla sınırlıydı, ancak şimdi Twitter iOS’ta herkese sunuyor.

Bu, takip ettiğiniz ya da abone olduğunuz en fazla 5 listeyi sabitlemenize olanak sağlar ve bu kişilerin tweet’lerini doğrudan ana sayfadaki zaman çizelgenizden takip edebilirsiniz. Biliyorsunuz, en iyi tweet’ler özelliğinin veya kronolojik zaman çizelgelerinin sunabileceğinden daha fazla iyi bir deneyim istiyorsanız, bu çok kullanışlı olacaktır. Sürekli tweet atanların kapladığı bir ana sayfa zaman çizelgesi yerine seçtiğiniz özel kişilerin tweetlerini ayrı bir sekmede görebileceksiniz.

twitter-sabit-sekmeler

Yukarıda gösterildiği gibi, Twitter, üye ve aboneler de dahil olmak üzere özelleştirilebilir zaman çizelgeleriniz hakkında bir başlık ve daha fazla içerik gösteren, listeleriniz için yeni bir açılış sayfası ekledi. iOS uygulamasını kullanıyorsanız, profil resminizi tıklatarak listelerinizi ayarlayabilir ve ardından ana menüde, listeler sekmesini seçerek kullanabilirsiniz.