Anadolu Adalet Sarayı nerede, nasıl gidilir?

Anadolu Adalet Sarayı hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Cevizli Mahallesi’nde yer alan Anadolu Adalet Sarayı, Ocak 2013’te hizmete girdi. Yapıldığı tarihte dünyanın en büyük adalet sarayı olarak lanse edilen adliye, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Kartal, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli ve Adalar adliyelerinin taşınması ile hizmete girdi.

Kartal Anadolu Adliyesine ulaşmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri öğrenmek için okumaya devam edin. Metro bağlantılı binada, PTT, banka şubeleri, kuaför, spor salonu ile doktor ve hemşirelerin bulunduğu sağlık odaları da yer alıyor.

Anadolu Adalet Sarayı’na nasıl gidilir?

Adresi: Esentepe Mahallesi, Mustafa Kemal Cad. No:5, 34876 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 303 33 33.

D-100 karayolu yanındaki Hastane – Adliye metro istasyonu ile gidilir. Ayrıca D-100 yanyoldaki Anadolu Adalet Sarayı otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır. Önünden Gebze – Harem, Kadıköy – Uğur Mumcu, Kartal – Java / Doğum Hastanesi minibüsleri geçer.

Mustafa Kemal Caddesi’ndeki Adalet Sarayı otobüs durağına 50 metre uzaklıktadır. Duraktan 132M İETT otobüsü geçer. Denizer Caddesi’ndeki Denizer Caddesi otobüs durağına 600 metre uzaklıktadır. Duraktan 134YK, KM30, KM33, KM34 İETT otobüsü geçer.

Anadolu Adalet Sarayı’na ulaşım

1. Anadolu Adalet Sarayı’na metro ile ulaşım: M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Metrodan Hastane-Adliye durağında inin. Metrodaki yön tabelalarını takip ederek, adliye çıkışından çıkın.

2. Anadolu Adalet Sarayı’na Marmaray ile ulaşım: Size en yakın Marmaray durağından trene binin. Cevizli durağında trenden inin. 134YK İETT otobüsüne binin. Bunun için Maltepe yönünde yolun karşısına geçin ve Cevizli İstasyon durağında otobüsü bekleyin

3. Anadolu Adalet Sarayı’na otobüs ile ulaşım: D100 üzerinde “Anadolu Adalet Saray” durağında inerek gidilir. Mustafa Kemal Caddesi’nde “Adalet Sarayı” durağında inerek gidilir.

4. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: KM34 İETT otobüsü veya C79 Doğum Hastanesi, C81 Soğanlık, C90 Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz. KM34’e Egemenlik Bulvarı, Üsküdar Caddesi, Kızılay Bulvarı, İnönü Caddesi’nden binebilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: C-80 Uğurmumcu minibüsü veya 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. 134YK’ye Tekel Caddesi’nden binebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Orhangazi veya 30 Ağustos caddelerinden 134YK İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, minibüsle veya yürüyerek gidebilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne binerek veya Kartal Metro’ya gidip metro ile Hastane-Adliye durağında inerek gidebilirsiniz.

5. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C-51 Kadıköy / C-80 Soğanlık minibüsü veya 134YK / 134GK / 134UK / KM35 / 16U / 17S İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: KM36 İETT otobüsü veya Yakacık’tan metroya binerek Hastane – Adliye durağında inerek gidebilirsiniz.
  • Soğanlık: 134YK / KM35 / 17S İETT otobüsü veya C80 Kartal minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

6. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: KM33 İETT otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

7. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132M İETT otobüsü ile direkt ulaşabilirsiniz. Sancaktepe’de Ebubekir Caddesi’nden 132M İETT otobüsüne binebilirsiniz. Çekmeköy’den Sultanbeyli yönüne giden 131C / 131Ü / 131B / 522ST / 131H / 131Y İETT otobüsüne binin ve Ebubekir Caddesi’nde Semerkand durağında 132M İETT otobüsüne aktarma yapın.

8. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Hastane-Adliye durağında inip ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Atalar durağında inip, 134YK İETT otobüsüne aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Maltepe’den 17S’e binerek daha çabuk ulaşabilirsiniz.

9. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Kartal’a geçip KM34 İETT otobüsüne binin veya doğrudan D-100 üzerinden 500T İETT otobüsü veya Gebze – Harem minibüsünü kullanın.

10. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Cevizli Köprüsü durağında inerek gidebilirsiniz.

11. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’a binip Maltepe’de inin ve 17S İETT otobüsüne aktarma yapın veya Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Hastane-Adliye durağında inin veya Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Maltepe’ye gidip 17S ile aktarma yapın. En iyi ulaşım Metro ile.