Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi nerede, nasıl gidilir?

Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

24 sınıf ve 9 bireysel eğitim sınıfının yer aldığı Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde, son teknoloji ve tekniklerle donatılmış ‘Uzay terapi, duygusal algı, duygusal bütünleşme ve robotik rehabilitasyon odaları’ yer alıyor. Engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak, ağır engellilerin de eğitim, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin sağlanacağı Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun girişimleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje pek çok alanda ilkleri bünyesinde barındırıyor. Merkez, eğitilebilir yaş sınırını geçenler ve yatağa bağımlı hastalar dışında tüm ağır ve mental engeli olanlara hizmet verecek. Günde 250 kişinin hizmet alması planlanan Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde öncelik ağır engellilerin olacak.

Kontenjan durumuna göre çevre ilçelerden de hasta kabul edecek olan kurum, ücretsiz olacak. Merkezin Robotik odasında; yürüme bozukluğu olan engelliler robotlarla yürütülüyor. Robotik bağlantılar ve kollardan destek alarak yürüme egzersizleri yaptırılan engelliler sağlıklarına kavuşacak. Uzay terapi odasında ise çeşitli aletlerle hastaya yerçekimsiz ortama benzer bir alan sağlanarak, tedavisi yapılıyor.

Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne nasıl gidilir?

Adres: Kayabaşı Mahallesi, Albayrak Sokak No: 2/1, 34494 Başakşehir / İstanbul. Telefon numarası: +90 212 449 96 47.

Ağır ve mental engellilerin eğitim, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerini aynı anda aldığı Türkiye’de ilk ve tek engelli rehabilitasyon merkezi Başakşehir’de açıldı.

Halkalı İstasyon Caddesi’ndeki Sakarya Sokak otobüs durağında inilerek gidilir. Duraktan 76V, 89YB, 98AB, BN1, H-3, MK16, MR42 İETT otobüsü geçer. Ayrıca caddeden Kayaşehir – İkitelli – Küçükçekmece, Küçükçekmece – Deprem Konutlari, Küçükçekmece – Sefaköy minibüsü geçer.

Kömürcü Yolu Caddesi’ndeki Bezirganbahçe İöo otobüs durağına yakındır. Duraktan 79Y, 98S, 143 İETT otobüsü ve Kuleli – Yenidoğan minibüsü geçer. Ayrıca Turgut Özal Bulvarı’ndaki Şehit Münir Alkan otobüs durağına yakındır.

Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne nasıl gidilir?

1. Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne metro ile gitmek için M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanmanız gerekmektedir. Eğer Avrupa Yakası’ndaysanız Anadolu Yakası’na geçmek için metrobüs, vapur, Marmaray hatlarını kullanabilirsiniz. Kadıköy veya Ayrılık Çeşmesi duraklarından M4 metrosuna binebilirsiniz.

Size en yakın metro durağından metroya binin. Marmaray Yenikapı istasyonundan Kirazlı metrosuna binin. Metrodan Kirazlı’da inin. Kirazlı’da Başakşehir – İkitelli metrosuna binin. Bu metrodan İkitelli Sanayi’de inin ve Olimpiyatköy metrosuna geçiş yapın. Metrodan Olimpiyatköy durağında inin.

Burada, 79FY nolu İETT otobüsüne aktarma yapın. Bu otobüs, merkezin önünden geçmektedir.

2. Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne Marmaray ile gitmek için size en yakın Marmaray durağından trene binin. Trenden Yenikapı durağında inin. Trenden indikten sonra, 146T nolu İETT otobüsüne binin. Otobüsten Tem Yolu 2 durağında inin. Burada, 79FY nolu İETT otobüsüne aktarma yapın. Bu otobüs, merkezin önünden geçmektedir.

3. Başakşehir Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne otobüsle ile gitmek için “Şehit Abdulselam Özatak İlkokulu” durağında inerek gidilir.