Başakşehir Şehir Hastanesi nerede, nasıl gidilir?

Başakşehir Şehir Hastanesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Başakşehir Şehir Hastanesi’ne ulaşım sağlayacak otobüs hatları belli oldu. Hastanenin acil servisine ve diğer birimlerine ulaşımı sağlayacak hatlar açıklandı. İETT’nin açıklamasına göre SH-1 Başakşehir Metrokent – Şehir Hastanesi ve SH-2 Olimpiyatköy Metro – Şehir Hastanesi hatları 10 dk sefer sıklığı ile 06:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı.

Başakşehir Şehir Hastanesi’ne gitmek isteyenler için Başakşehir’de Metrokent ve Olimpiyat metro istasyonlarından kalkacak 2 otobüs hattı faaliyete geçirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT’nin açıkladığı otobüs hatları, 10 dakika arayla kalkacak ve sabah 6’dan akşam 21’e kadar çalışacak. Raylı ulaşımı tercih edeceklerin Yenikapı İstasyonundan Kiralı metrosuna binmesi gerekiyor. Kiralı İstasyonundan indikten sonra da Metrokent metrosuna binmek gerekiyor. Metrokent istasyonunda inerek İETT’nin SH-1 otobüs hattıyla hastaneye ulaşmak mümkün.

Başakşehir Şehir Hastanesi’ne nasıl gidilir

Adres: Başakşehir Mahallesi, G-434 Caddesi No: 2L Başakşehir / İstanbul. Telefon numarası: +90 212 909 60 00.

Şehir Hastanesi içindeki çeşitli birimler önünde yer alan duraklarda inebileceğiniz 146F, HS1, HS2, MK1, MK2, MK22, MR50 İETT otobüslerini kullanabilirsiniz.

Hastanenin önünden geçen Üst Yoldaki Şehir Hastanesi Üst Yol otobüs durağına inerek gidebilirsiniz. Duraktan 78E, 78F, 79B, 79E, 79T, 146BA, 146F, AVR1, MK1, MK22 İETT otobüsleri geçer.

Mimar Kemalettin Bulvarı’ndan geçen minibüsleri Sefaköy – Halkalı – Onurkent, Kuleli – Onurkent – Kayaşehir, Topkapı – Deprem Konutları, Kayaşehir – İkitelli – Küçükçekmece, Topkapı – Kayaşehir ile gidebilirsiniz.

Başakşehir Şehir Hastanesi’ne ulaşım

1. Anadolu Yakası’ndan ulaşım: Marmaray ile Sirkeci durağında inin ve 79E İETT otobüsüne aktarma yapın veya Marmaray ile Halkalı son durakta inin ve MR50 İETT otobüsüne aktarma yapın.

2. Fatih, Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli’den ulaşım: 79T / 79E İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.

3. Bakırköy’den ulaşım: Bakırköy’den 79B İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.

4. Avcılar ve Esenyurt’tan ulaşım: Fevzi Çakmak Caddesi’nden 146BA İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.

5. Arnavutköy’den ulaşım: MK22 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz.