Kartal Dragos Su Sporları İskelesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Dragos Su Sporları İskelesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Dragos Su Sporları İskelesi Kartal’ın Orhantepe Mahallesi’nde, Beltur’a gelmeden önce Kartal tarafında, eski Tekel fabrikasının hemen karşısında yer alır.

Kartal Dragos Su Sporları İskelesi ulaşım

Dragos Su Sporları İskelesi’ne gitmek için 16D, 133T ve 222 nolu İETT otobüsleri kullanılabilir. İskelede inmek için kullanmanız gereken otobüs durağı, “Üniversite” otobüs durağıdır.

Kartal Orhantepe Dragos sahilinde Tekel iskelesi olarak bilinen su sporları iskelesi, 2020 yılında hizmete açıldı. Proje çalışmaları için alan bir süredir etrafı kapalı şantiye halindeydi. Projenin tamamlanması ile birlikte Kartal’da yüzme, yelken, kano, kürek gibi sporların yapılabildiği bir tesis kazandırılmış oldu.

Kartal’daki Dragos Su Sporları İskelesi

Kartal Belediyesi’nin Dragos Su Sporları İskelesi adıyla hayata geçirdiği proje ile birlikte alan su sporları yapılabilecek bir merkez haline getirildi. Çalışmalar kapsamında eski iskele tamir edilerek kapsamlı olarak beton döküldü ve iskele etrafındaki demir engeller de kaldırılarak yerlerine ferforje yapıldı.

Çalışmalarda son olarak iskeleler kurulurken, kayıkhane yapıldı ve kıyı tarafının çatısı kapatılarak masa tenisi stantları yerleştirildi. İskele önündeki sahil yürüyüş yolu kaldırımları yola eğim verilerek sporcuların erişimi kolaylaştırıldı. Dragos Su Sporları Merkezi’nde kürek-yelken ve kano eğitimleri verileceği belirtildi. Ayrıca yaz okulları ve kış okulları kapsamında çeşitli spor aktiviteleri yapılacak.