Kartal Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

1976 yılında Haydarpaşa Endüstri Meslek lisesinin ek binalarında eğitime başlanmıştır. 1986’da Kartal’da Kartal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi adıyla ayrı bir okul olarak hizmet vermeye başlamıştır. Okulun adı 1999’da okulda öldürülen Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman‘ın adına adanmıştır. 2002 yılında ek binası ve spor salonu hizmete açılmıştır.

43 derslik bulunan okulda yabancı dil eğitimi İngilizce olarak verilmektedir. Okulda 8 adet atölye-işlik, 1 adet konferans salonu, 4 adet çok amaçlı salon, 2 adet spor salonu, 26 adet mesleki uygulama laboratuvarı, 2 adet BT sınıfı ve 1 adet kütüphane bulunmaktadır.

Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nasıl gidilir

Adres: Petroliş Mahallesi, Üsküdar Caddesi, No 70 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 306 5002.

Üsküdar Caddesi’ndeki Teknik Lise otobüs durağı ile gidilir. Duraktan 16, 16A, 17, 133G, 133N, 133T, KM30 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Kartal – Kadıköy, Pendik – Kadıköy ve Kartal – Esenkent minibüsleri geçer.

Kartal sahil yolundaki Yapı Market otobüs durağına 300 metre uzaklıktadır. Duraktan 16D, 133T, E-9 İETT otobüsleri geçer. Caddeden ayrıca Pendik – Bostancı dolmuşu geçer.

Tekel Caddesi’ndeki Sera Sokak otobüs durağına 100 metre uzaklıktadır. Duraktan 134YK ve 252 İETT otobüsleri geçer. Ayrıca Marmaray Başak durağına 200 metre uzaklıktadır.

Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: Marmaray’a binip, Başak durağında inip, yukarı tarafındaki çıkışından çıkıp Maltepe yönünde 300 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Atalar yönüne giden bir minibüse binerek ulaşabilirsiniz. Maltepe istikametinde 16 / 17 / 16A İETT otobüsleri ile Teknik Lise durağında inerek ulaşabilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: Marmaray’a binip, Başak durağında inip, yukarı tarafındaki çıkışından çıkıp Maltepe yönünde 300 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Pendik yönüne giden bir minibüse binerek ulaşabilirsiniz. Pendik istikametinde 16 / 17 / 16A İETT otobüsleri ile Teknik Lise durağında inerek ulaşabilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız, Atalar için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. Üst kesimlerdeyseniz KM30 İETT otobüsüne binin ve Teknik Lise durağında inin veya C90 Kartal Esenkent minibüsü ile gidebilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: KM34 İETT otobüsüne binip, Kızılay Bulvarı durağında inip Üsküdar Caddesi’nde 600 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Soğanlık – Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C80 Kartal – Uğur Mumcu minibüsü ile ulaşabilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – Cumhuriyet, Yakacık: C93 Kartal – Hürriyet Mahallesi (Kurfalı) minibüsüne binip, Kartal’da inip, Üsküdar Caddesi üzerinden Maltepe istikametinde 1 km yürüyerek ulaşabilirsiniz veya Kartal’da indikten sonra başka bir araca aktarma yapabilirsiniz. Yukarıdaki Kartal yol tarifine bakınız.

3. Pendik’ten ve Kartal Yunus’tan ulaşım: 17 İETT otobüsüne binip, Teknik Lise durağında inerek ulaşabilirsiniz veya Marmaray ile Başak’a giderek ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132Z İETT otobüsü, Sancaktepe’den 131V / 131Y İETT otobüsü, Çekmeköy’den 131Y İETT otobüsü ile Kartal’a inin ve en başta bahsedilen Kartal merkezden ulaşım yollarını uygulayın.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Esenkent durağında inip KM30 İETT otobüsüne binin ve Teknik Lise durağında inin. Ayrıca Marmaray’a binip, Başak durağında inerek ulaşabilirsiniz. Otobüsle gitmek isterseniz 16 / 17 / 16A / 133G / 133N / KM30 İETT otobüsünü kullanabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Başak’a gidebilirsiniz.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, D-100 Esenkent Metro durağında inip KM30 İETT otobüsüne binebilirsiniz.