İETT Kartal Peronları nerede, nasıl gidilir?

İETT Kartal Peronları hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

İETT Kartal Peronları, İstanbul Kartal’da İETT’nin en önemli yolcu alma ve indirme merkezlerinden biridir. D-100 otoyolu yan yolunda, Kartal Metro yakınlarında yer alan İETT Kartal Peronları’ndan çok sayıda sefer gerçekleştirilir. Aynı zamanda Kocaeli’ye giden 200 nolu otobüs de buradan kalkar.

İETT’nin Kartal peronlarında ayrıca yılda yaklaşık 6 bin 250 kWh elektrik üretimi sağlayan rüzgar türbini bulunuyor. 2016 yılında Kartal peron alanına yerleştirilen 2,4 kW’lık rüzgar türbini şebeke elektriğinden bağımsız şekilde çalışarak peron alanında yer alan İşletme binasına elektrik sağlıyor. Sistem 6 kW’lık güneş panelleri ile destekleniyor.

İETT Kartal Peronları nerede?

İETT Kartal Peronları, Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde, Kartal Köprüsü ve Kartal Metro istasyonu yakınlarında yer alan bir belediye otobüsü garajıdır. Harita ile yol tarifi.

İETT Kartal Peronları nasıl gidilir?

İETT Kartal Peronlarına gitmek için Kartal içinden D-100 yönüne doğru giden bir otobüse veya minibüse binebilirsiniz. Ayrıca metro ile ulaşabilirsiniz.