IKEA Kartal nerede, nasıl gidilir?

IKEA Kartal hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında inşa edilen Anatolium AVM içinde yer alan IKEA mağazası 2018’de kapılarını açtı. 16 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren dünyada mobilyanın en önemli markalarından İsveçli IKEA Kartal’da mağaza açtı.

IKEA’nın Kartal mağazasına gitmek isteyenler metro ile Hastane-Adliye durağında inerek gidebilirler. Otobüsle gitmek isteyenler Kartal içinden KM34 ile gidebilirler. Minibüsle gitmek isteyenler Kartal – Esentepe minibüsü ile gidebilirler.

IKEA Kartal mağazasına nasıl gidilir?

Adres: Soğanlık Yeni Mahallesi, Soğanlik D-100 Kuzey Yanyol, No:72/1, 34880 Kartal / İstanbul. Telefon numarası: 444 45 32.

D-100 yan yolda Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Acil otobüs durağı vasıtasıyla gidilir. Duraktan geçen 17S, 130E, 134YK, KM21, KM23, KM25, KM29, KM35, KM36, KM60, KM70, KM71 otobüslerle veya cadde üzerinden geçen C319 Gebze – Harem ve C51 Kadıköy Uğur Mumcu minibüsü ile gidilir.

Balıkesir Caddesi’nde Marmara Anatolium AVM durağında inilecek şekilde C81 Kartal Yakacık minibüsü ile gidilir. Ayrıca Metro ile Hastane – Adliye durağında inerek gidebilirsiniz. Marmaray ile gidecekseniz Cevizli’de inip 134YK İETT otobüsüne binmeniz gerekir.

IKEA Kartal mağazasına ulaşım

1. Kartal içi D100 (E-5) altı ulaşım

  • Kartal Merkez: IKEA Kartal mağazasına gitmek için Kartal merkezden C79 Doğum Hastanesi minibüsünü kullanabilirsiniz.
  • Atalar – Orhantepe: IKEA Kartal mağazasına 134YK İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Otobüsten mağazanın karşısındaki Lütfi Kırdar Hastanesi Acil durağında inin ve geçitten karşıya geçin. Ayrıca C-80 Uğur Mumcu minibüsü ile de gidebilirsiniz.
  • Cevizli – Esentepe: Üsküdar Caddesi’ne yakınsanız Orhangazi veya 30 Ağustos caddelerinden 134YK İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. D-100’e yakınsanız, Lütfi Kırdar’a giden bir araca binin ve oradan ulaşabilirsiniz.
  • Topselvi – Yalı: Topselvi’den Kartal Metro istasyonundan metro ile Hastane – Adiye durağında inerek veya D-100’den bir otobüs veya minibüsle Lütfi Kırdar hastane durağında inerek gidebilirsiniz.
  • Yunus: Yunus’tan IKEA’ya gitmek için ilk olarak Kartal’a geçin ve C79 Doğum Hastanesi minibüsüne binin. Marmaray’a binerseniz Cevizli’de inin ve Bölge Adliye Mahkemesi önünden 134YK İETT otobüsüne aktarma yapın.

2. Kartal içi D100 (E-5) üstü ulaşım

  • Uğurmumcu – Gümüşpınar – Yakacıkyeni: C-51 Kadıköy / C-80 Soğanlık minibüsü veya 134YK / KM35 / 17S İETT otobüsü ile gidebilirsiniz.
  • Hürriyet (Kurfalı) – KM36 İETT otobüsüne binebilirsiniz.
  • Soğanlık: Yukarıda, Uğur Mumcu için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. Ayrıca Soğanlık metrodan Hastane – Adliye durağına metro ile gidebilirsiniz.

3. Pendik’ten ulaşım: Pendik’ten Kartal IKEA’ya giderken tren istasyonu önünden veya D-100’den 251 İETT otobüsüne binebilirsiniz ve mağazanın karşısında yer alan Lütfi Kırdar’da inerek ulaşabilirsiniz. Metro ile Hastane – Adliye durağında inerek ulaşabilirsiniz.

4. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sultanbeyli’den 132M, Sancaktepe’den KM70 veya 132M ile Lütfi Kırdar durağına inerek gidebilirsiniz. Çekmeköy’den 16A ile Kozyatağı’na gidip metro ile Hastane – Adliye durağına gidebilirsiniz.

5. Batı’dan ulaşım (Kadıköy, Maltepe): Metroya binip, Hastane – Adliye durağında inip ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray’a binip, Cevizli durağında inip, 134YK ile aktarma yapabilirsiniz. Maltepe’de Bağdat Caddesi’nden 17S İETT otobüsüne binerek ulaşabilirsiniz.

6. Doğu’dan ulaşım (Tuzla, Gebze): Marmaray ile Cevizli’ye geçip 134YK otobüsüne binin. Mağazanın hemen karşısında yer alan Lütfi Kırdar acil durağında inin ve geçit ile karşıya geçin.

7. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binip, Lütfi Kırdar durağında inin.

8. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray’la Cevizli’ye gidin ve 134YK İETT otobüsüne aktarma yapın. Kadıköy’e geçerek M4 Kadıköy – Tavşantepe Metrosu ile Hastane – Adliye durağına gidin. Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye gidin ve oradan Marmaray ile Cevizli’ye gidip 134YK İETT otobüsüne aktarma yapın. Kartal’daki IKEA’ya ulaşmanın en iyi yolu metro kullanmaktır.